Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 16:54
 
KÖYLÜLERE DANIŞTAY'DAN İYİ HABER
Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Kavacık Köyü’nde 2016 yılında eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından onaylanan ve yapılması planlanan Karma Organize Sanayi Bölgesi Projesi için, köylüler harekete geçti. Danıştay'dan ise sevindiren haber geldi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Kavacık Köyü’nde 2016 yılında eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından onaylanan ve yapılması planlanan Karma Organize Sanayi Bölgesi Projesi için, köylüler harekete geçti.

Kavacık köylüleri, projenin iptali için dava açarken, Danıştay’dan ise sevindiren bir haber geldi. Danıştay'dan ara karar çıkarken, Kavacık Köyü Dayanışma Grubu ise, yaptığı açıklamada, "Danıştay'da açtığımız yürütmeyi durdurma davasında umut verici ara karar çıkmıştır" diye belirtildi.

Odatv'nin haberine göre, Kavacık Köyü Dayanışma Grubu, davadaki son gelişmeyi “Köylü adalet bekliyor” başlığıyla kamuoyuna duyuruken, yapılan açıklamada, "Yarınlara köyümüzü temiz havası, temiz tarımı ile taşıyabilmek için kalbimiz hak ve hukuk ile atmaktadır" denildi.

Köyümüze yapılmak istenen Karma Organize Sanayi Bölgesi projesine, Kavacık Köyü köylüleri olarak Danıştay'da açtığımız yürütmeyi durdurma davasında umut verici ara karar çıkmıştır.

Danıştay 'yürütmenin durdurulma isteminin yerinde yapılacak keşif ve bilirkişi incelemesi sonucunda düzenlenecek bilirkişi raporunun alınmasından sonra incelenmesine, 10/09/2019 tarihinde oybirliğiyle karar verildi' ara kararını vermiştir.

Kavacık köylüleri olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kanunlarına olan güven ve inancımızla davamızı açtık. Şimdi de köylü efendiliğimizle adaleti bekliyoruz. Yarınlara köyümüzü temiz havası, temiz tarımı ile taşıyabilmek için kalbimiz hak ve hukuk ile atmaktadır."

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: KÖYLÜLERE, DANIŞTAY'DAN, İYİ, HABER,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı