Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 15:03
 
KURSA KATILDILAR İŞ YERLERİNİ AÇTILAR
Ergene Belediyesinin açmış olduğu Bayan Kuaförlük kursunu başarıyla tamamlayan Yeliz Koçalan Ayan ve Selma Durmuş Velimeşe Mahallesinde ortak olarak kendi iş yerlerini açtı. Açılış kurdelesini Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel kesti.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Ergene’de kadınlara istihdam sağlayan Ergene Belediyesi iki kursiyerine daha kendi işlerini kurma imkanı sağladı. Ergene Belediyesinin düzenlemiş olduğu meslek edindirme kursunu başarıyla tamamlayan Yeliz Koçalan Ayan ve Selma Durmuş Velimeşe Mahallesinde hafta sonu kendi iş yerlerinin açılışını gerçekleştirdi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Orkide isimli bayan kuaförünün açılış kurdelesini keserken, “Ergene Belediyesi olarak her zaman kadınlara destek verdik vermeye de devam diyoruz, kadınlarımıza sağladığımız istihdam ile onları iş sahibi yaparak ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlıyoruz. 9 ay süren Bayan Kuaförlüğü kursunda almış olduğu eğitimler ile ustalaşmış olan ve bugün kendi iş yerlerini açan Yeliz Koçalan Ayan ve Selma Durmuş hanımefendilere yeni iş yerlerinin hayırlı olmasını diler işlerinde bol kazançlar dilerim” dedi.

Başkan Yüksel ayrıca meslek edindirme kurslarının Ergene’de devam edeceğini de belirtti.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: KURSA, KATILDILAR, İŞ, YERLERİNİ, AÇTILAR, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı