Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 18:16
 
LİLA GROUP ÇALIŞANLARINI TİYATRODA BULUŞTURDU
Lila Group, sanata ve sanatçıya verdiği değer için Dünya Tiyatro Günü kapsamında İstanbul ve Çorlu’daki çalışanları ile tiyatroda buluştu.
Kültür Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Lila Group, Dünya Tiyatro Günü kapsamında 8 Nisan’da Müjdat Gezen’in yazdığı “Eyvallah” adlı oyun ile CKM-Caddebostan Kültür Merkezi’nde, 9 Nisan’da ise Haldun Dormen’in yazdığı “Bir Zamanlar Gazino’da” adlı oyun ile Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde çalışanlarıyla bir araya gelerek bu özel günü kutladı. Türk tiyatrosunun önemli isimlerinin yer aldığı oyunları izleyen Lila Group çalışanları sanat dolu keyifli anlar yaşadı.

Şöhretli iki komedyenin yaşadıkları anlaşmazlık neticesinde yollarının ayrılmasının üzerinden yıllar geçtikten sonra yeniden bir araya gelerek eski günlerine dönme çabalarını konu alan, tiyatronun duayen ismi Haldun Dormen’in yazdığı ve Ali Altuğ’un yönettiği “Bir Zamanlar Gazino’da” oyununda tiyatro severler yerini aldı.

Lila Group CEO’su Alp Öğücü sanata ve aile olmanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Lila Group olarak bugün yaklaşık bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Türkiye’nin önemli aile şirketlerinden biri olarak çalışan mutluluğu bizim önceliklerimizdendir. Kurumsal değerlerimiz arasında da yer alan aile kavramını sadece söylemlerimizde değil eylemlerimizde de yansıtmaya çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki aynı hedefe aynı şevkle koşmamızı sağlayan en önemli unsur ancak ortak değerlerle mümkün. Kurum kültürümüzün temelinde eğlenerek çalışmak ve sosyalleşme yatıyor. Ruhumuz nasıl ki sanat ve müzikten besleniyor ise sosyalleşmek de başarımızı ve verimliliğimizi artırıyor. Önümüzdeki dönemlerde de çalışan motivasyonunu sürdürülebilir kılmak için bu tür etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz. Hatta bunlardan ilki 23 Nisan için çalışanlarımızın çocuklarını merkez fabrikamızda misafir edeceğimiz etkinlik dolu bir organizasyon olacak.

Lila Group olarak Çorlu’daki üretim tesisimizde ürettiğimiz ürünlerimizi Dünya’da 76 ülkeye ihraç ediyoruz. Böylece hem ülkemiz ekonomisine değer katıyor hem de Çorlu’nun adını gururla bu 76 ülkeye taşıyoruz. Bugüne kadar Çorlu’ya pek çok yatırım yapmış bir kurum olarak sanata ve sanatçıya verdiğimiz değer gereği tiyatronun duayen ismi Haldun Dormen ve ekibini, Çorlu’da misafir ettiğimiz bu kıymetli oyunu, çalışma arkadaşlarımı ve basın mensubu arkadaşlarımızla birlikte izlemek çok keyifliydi. Bu vesileyle çalışanlarımız ile birlikte Dünya Tiyatro Günü’nü bir kez daha kutlamış olduk.”

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: LİLA, GROUP, ÇALIŞANLARINI, TİYATRODA, BULUŞTURDU,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı