Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 21:05
 
LİLA GROUP'DAN 2.5 MİLYON LİRALIK MUAYENE MASA ÖRTÜSÜ BAĞIŞI
Ülkemizin önde gelen hijyenik temizlik kâğıdı üreticilerinden Lila Group, Türkiye’deki tüm kamu hastaneleri ve ambulanslar için 100 bin rulo (5 milyon metre) muayene masa örtüsü bağışladı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Kurumsal ve toplumsal sorumluluk anlayışı çerçevesinde çalışmalarına yön veren Lila Group, tüm dünya ile birlikte ülkemizde de etkisini her geçen gün artıran koronavirüs salgını nedeniyle harekete geçti. Şirket, T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesindeki kamu hastane ve ambulanslarında kullanılmak üzere piyasa değeri 2,5 milyon TL’yi bulan 100 bin rulo (5 milyon metre uzunluğunda ve 2,5 milyon adete tekabül eden) muayene masa örtüsü bağışladı.

 

Üretim hattı yeniden revize edildi, tüm çalışanlar seferber oldu

Lila Group CEO’su Alp Öğücü yapılan bağışın bir kamu görevi olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Tüm dünya gibi ülkemiz de koronavirüs salgını ile mücadele ediyor. Her birimizin bireysel olarak, şirketlerin ise kurumsal olarak bu mücadelede sorumluluğu var. Bizim gibi hijyen ürünleri üreten bir grup içinse bu sorumluluk çok daha fazla. ‘Önce sağlık’ diyerek ilk günden beri en üst seviyede tedbirler alarak işimizin başındayız ve insanların bu süreçte artan hijyen ihtiyacını karşılamak için özverili bir çaba içindeyiz. Bu sorumluluk ilkemiz doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’mız ile iletişime geçtik ve Lila Group olarak üretimini yaptığımız muayene masa örtülerimizi bağışlamak istediğimizi ilettik. Bu kapsamda 100 bin rulo muayene masa örtüsünü Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nün rehberliğinde tüm kamu hastanelerimize ve ambulanslarımıza bağışlıyoruz.

Öğücü sözlerine şöyle devam etti: “Muayene masa örtüsü, geçmiş dönemde Türkiye’de ve dünyada daha çok özel hastane ve kliniklerde yoğun kullanılan, ev dışı tüketimdeki ihtiyaca bakıldığında ise talep listelerinde çoğunlukla son sıralarda yer alan, Türkiye pazarının binde 1’i mertebesinde tonaj payına sahip bir kategoriydi. Bu doğrultuda ÜRGE faaliyetlerimizde ve üretim hatlarımızda bu ürüne göre bir dizayn gerçekleştirmemiş ve odaklanmamıştık. Ancak an itibariyle bulaşıcılığı her alanda önlemek için kullan at malzemelere çok ihtiyaç olduğu gibi, tüm sağlık sektöründe de kullanılması çok faydalı olacak bir ürüne dönüşmüştür. 10 gündür yürüttüğümüz ÜRGE faaliyetleri ve hat revizyon çalışmaları ile verimli ve miktarlı biçimde bu üründen üretebilecek şekilde hattımızı dönüştürdük. Tüm çalışanlarımızla kahraman sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere seferber olduk. Birlik ve beraberlik içinde el ele vererek bu zorluğun da üstesinden geleceğiz.”

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: LİLA, GROUP'DAN, 2.5, MİLYON, LİRALIK, MUAYENE, MASA, ÖRTÜSÜ, BAĞIŞI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı