Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 13:01
 
MEHMET SEREZ TOPRAĞA VERİLDİ
Tekirdağ’ın tarihine ışık tutan sayısız araştırması ve yazdığı 40’ın üzerindeki kitap ile kent kültürüne büyük hizmetler üreten Araştırmacı Yazar Mehmet Serez, 90 yaşında hayatını kaybetti. Başkan Yüksel, Sezer'i son yolculuğunda yalnız bırakmadı.
Gündem Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Tekirdağ’ın tarihine ışık tutan sayısız araştırması ve yazdığı 40’ın üzerindeki kitap ile kent kültürüne büyük hizmetler üreten Araştırmacı Yazar Mehmet Serez, 90 yaşında hayatını kaybetti. Serez’in cenazesi, Orta Cami’de kılınan cenaze namazının ardından Eski Şehir Mezarlığına defnedildi.

Serez’i son yolculuğunda Tekirdağ’ın her kesiminden sevenleri yalnız bırakmazken, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de Cuma Namazı sonrası Serez’in cenaze törenine iştirak etti. Cenazede Başkan Yüksel’in yanı sıra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Eski Tekirdağ Valileri Mehmet Ceylan ve Enver Salihoğlu, çok sayıda bürokrasi ve siyaset temsilcisi de hazır bulundu.

Başkan Yüksel, cenaze namazı öncesi Mehmet Sezer’in ailesi ile bir süre sohbet ederek baş sağlığı dileklerini iletti.

Sezer’in naaşı cenaze namazı sonrası Eski Şehir Mezarlığına defnedilirken, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Orta Cami önünde vatandaşlara lokma dağıtıldı.

 

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: MEHMET, SEREZ, TOPRAĞA, VERİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı