Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 16:12
 
MUHTARLARDAN RASİM YÜKSEL'E TEPKİ
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in muhtarlarla buluşma toplantısına 5 muhtar gitmedi. Bazı muhtarlar nezaketen gittiklerini söyledi. Muhtarların ve halkın Rasim Yüksel’in daha önce başkanlık yaptığı Velimeşe’ye daha fazla yatırım yapmasına tepki gösterdikleri ifade ediliyor. Bir muhtar, “Sağlık ve Yeşiltepe mahalleleri Çorlu’dan nasıl alındıysa öyle duruyor. Bazı mahallelere makyaj yapılıyor. Kaldırım taşı döşemekle iş bitmiyor” dedi.
Gündem Haberi


İzzet MEDE – Geçtiğimiz günlerde muhtarlar ile bir araya gelmek için kahvaltı veren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in kahvaltı davetine 17 muhtardan 5’i katılmadı. Bazı muhtarlar ise belediyeden birkaç kez arandığı için davete nezaketen katıldıklarını ifade ettiler.

Mahalle muhtarlarının bölgelerine yeterince hizmet yapılmadığı için Başkan Rasim Yüksel’e kırgın oldukları belirtiliyor. Muhtarların ve halkın Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in kendi mahallesi olan Velimeşe’ye daha fazla yatırım yapmasına tepki gösterdikleri öğrenildi. Görüştüğümüz bir muhtar, “Belediyeden beni iki kez aradılar kahvaltıya katılmam için. Sanırım seçim üzeri olduğundan bize sorunlarımızın dinleneceği söylendi. Bizim sorunlar bilinen ve her zaman gündeme getirdiğimiz konular, yeni sorunlar değil ki. Her mahalleye eşit davranılmasını istiyoruz. Bir mahalleye ciddi yatırımlar yapılırken diğer mahallelere makyaj yatırımlar yapılmasın. Ergene’nin merkezi Sağlık Mahallesi ile Yeşiltepe Mahallesi. Gidin görün, 5 yıl önce Çorlu Belediyesi’nde nasıl alındıysa öyle duruyor. Hata birçok yol eskisine göre daha kötü. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bazı yatırımlar ve yol çalışmaları var Sağlık ve Yeşiltepe mahallelerinde. Rasim Başkan bazı sokakları parke taşı ile döşüyor ancak bu iş parke taşı ile olacak iş değil.

Ergene’de yüzlerce fabrika var. Ve para sorunu olmayan ender belediyelerden biri. Ergene daha yeni bir ilçe. Yeni yerleşim alanları ile ciddi planlanmaya ihtiyaç duyan bir kent. Bunun için vizyona sahip yöneticiler gerekiyor. Bu kent şimdiden sağlıklı planlanmasa ileride şu anda birçok kentin yaşadığı karmaşayı yaşayacağız. Kaldı ki Ergene arazi yapısıyla her türlü kentleşmeye müsait. Yeter ki ileriyi görebilen yöneticiler seçilsin. ” dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: MUHTARLARDAN, RASİM, YÜKSEL'E, TEPKİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı