Haber Detayı
28 Şubat 2019 - Perşembe 13:16
 
SARIKURT: ÇORLU'YA 190 BİN 22 METREKARE PARK ALANI KAZANDIRDIK
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çorlu’muzu parklar ve yeşil alanlarla donatmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Gündem Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, estetik ve fonksiyonel yaşam mekânları, çevre ve peyzaj düzenlemeleri ile insanların yaşamaktan mutlu olduğu bir kent oluşturma vizyonuyla çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.
2014 yılından beri Çorlu’nun 26 mahallesinde de çalışmalar gerçekleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çorlu Belediyesi Atış Poligonu, Çorlu Belediyesi Tenis Kompleksi gibi büyük projelerin yanı sıra semt parkları, çocuk oyun alanları, spor, yürüyüş alanları, yeşil alanlar gibi pek çok çalışma gerçekleştirerek toplamda 190.022,55 m² park alanı kazandırdı.

Çorlu’da kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırmak, vatandaşlarımıza yeni yaşam alanları kazandırmak amacıyla ilçe genelinde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt; “İnsana, doğaya ve tüm canlılara saygılı bir belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirdiğimiz yeşil alan ve park projelerimiz doğrultusunda çocuklarımızın keyifli zaman geçirecekleri, vatandaşlarımızın ise dinleneceği, spor yapacağı parklarımızı hizmete açmaya devam ediyoruz. 26 mahallemizin 26’sında da park alanları oluşturduk.” şeklinde konuştu.

Bugün Çorlu genelinde 100’ü aşkın park alanı mevcut olduğunu ifade eden Başkan Sarıkurt; “Bir yandan yeni park alanları oluşturmaya devam ederken bir yandan da mevcut parklarımızda iyileştirme ve düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Çorlu’muzun daha yeşil bir kente dönüşmesi için el birliğiyle çalışmayı sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın Çorlu’da yaşamaktan mutlu olacağı, rahat nefes alacağı bir kent yaratmak en büyük gayemiz. Çorlulu hemşehrilerimiz her şeyin en iyisini hak ediyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: SARIKURT:, ÇORLU'YA, 190, BİN, 22, METREKARE, PARK, ALANI, KAZANDIRDIK,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı