Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 19:12
 
SP: ÇORLU FATİH CAMİİ SAHİPSİZ Mİ?
Saadet Partisi Çorlu ilçe Başkanı Aytuğ Aslan, kısa sürede hırsızların iki kez soyduğu Çorlu Fatih Camii'nin Vakıflar Müdürlüğü tarafından onarımının yapılmasını ve hırsızların bulunmasını istedi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Saadet Partisi Çorlu İlçe Başkanı Aytuğ Aslan, Fatih Cami’sinde peş peşe iki hırsızlık olayının meydana gelmesine bir anlam eremediğini belirterek şunları söyledi, "Cami görevlisinin eli kolu bağlı, imamın eli kolu bağlı, polisin eli kolu bağlı, müftülüğün eli kolu bağlı. Olayın üstünden nerdeyse 3 ay geçmiş tadilat Konusunda Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün eli kolu bağlı.
Kısacası bütün taşlar bağlı. Asırlardır onlarca felakete rağmen ayakta kalan Çorlumuzun tarihi Fatih Camii'ne sahip çıkamadık. Bu bizim suçumuz. Şadırvandan çalınan sadece o kalama kurşunlar değil aslında. Geçmişimiz ve geleceğimiz çalındı. Ve herkes kör, herkes sağır, herkesin eli kolu bağlı, her şeye herkes yetkili ama kimsenin yetkisi yok. Diğer tarihi camilerde olduğu gibi Fatih Camisi de Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün tasarrufunda. Yani izinsiz bir çivi bile çakamazsınız. Ama izin almadan çalabilirsiniz. Emniyetimiz mutlaka tahkikat halindedir. Ergeç olay aydınlatılacaktır. Ven o tarih bilmezlere seslenmek istiyorum. Hiç mi vicdanınız sızlamadı? Hiç mi ürpermediniz? Neredeyse 6 asır önce ağzı kıranlı, kalbi imanlı, dili ihlaslı, Avrupa'nın ortasına atını süren ecdadın torunları bu kadar nasıl muhteşem hale gelir?
İşte asıl soru budur. Maalesef her köşe başı, her metruk bina, her tenha köşe aklı ve parası elinden alınmış, acı bir pembe hayalde uyuşturucu müptelası olmuş muhteşemlerin istilasında. Nasıl bu hale geldik? Nasıl böyle bir toplum oldu? Bu nasıl bir eğitim sistemi? Bu sistem böyle ne üretiyor? Bu soruların cevabı hep aynı aslında. Sorun yine bizde. Biz suçluyuz. Vurdumduymaz, olaylara sessiz, gelecek kaygısı, ekmek kaygısı, iş-eş-aş-çocuk kaygısı derken geçmişimiz ve geleceğimiz elden gidiyor. Tüm kurumlarımız ve halkımız el ele verip, kamplaşma ve kutuplaşmayı bir kenara bırakıp bu ekonomik, sosyolojik ve piskolojik dramı sonlandırmamız lazım. Unutmayın çaresiz değilsiniz. Çare sizsiniz.
Ayrıca tarihi Fatih Camimizin güvenlik zafiyeti sonlandırılmalı ve tadilatı tez zamanda yapılmalıdır. Kimse olayı pas gecmesin. Olayın takipçisiyiz."

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: SP:, ÇORLU, FATİH, CAMİİ, SAHİPSİZ, Mİ?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı