Haber Detayı
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 13:21
 
SP'Lİ VEKİL ÇORU'YA GELDİ
Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof.Dr.Cihangir İslam, yaşanan tren kazası ile ilgili temaslarda bulunmak için Çorlu’ya geldi.
Gündem Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Uzunköprü-Halkalı seferindeki tren kazasıyla alakalı Çorlu'ya gelen Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof.Dr.Cihangir İslam, bir dizi temaslarda bulundu. İslam, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak’tan kaza ile ilgili bilgi aldı. Kazada hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı dileyen İslam, kurtarma operasyonundaki gayretlerinden dolayı, kurtarma ekiplerine ve Tekirdağlılara teşekkür etti.

Daha sonra Çorlu Devlet Hastanesi'nde bulunan yaralıları ziyaret eden İslam, kendisinin de doktor olması sebebiyle hastalarla yakından ilgilenerek tedavi süreçleriyle alakalı yapılan müdahaleler için doktorlara teşekkür etti.

 Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, "bu elim kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Güçler ayrılığının, şeffaflığın, denetlenebilirliğin önemine binaen, bu kazanın denetlenebilme hususunun TBMM tarafından ele alınması gerekiyor. Olayda bi ihmal söz konusu ise bu tespit edilmelidir. Her kazayı havaya suya bağlamak, bu tip vakalarda ihmaller zincirini arttıracaktır. İçimiz yanıyor. Yastayız. 24 can toprağa verildi. Yaralılarımız var. Onlarca ailenin hayatı değişti. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Ben de bir doktor olarak müşahede ettim ki ,doktor arkadaşlarımız gerekli müdahaleleri yapmışlar. Yaralı vatandaşlarımız en kısa sürede sağlıklarına kavuşacaklardır. Bizler konunun takipçisi olacağız. Rabbim milletimizi muhafaza etsin"" dedi

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: SP'Lİ, VEKİL, ÇORU'YA, GELDİ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı