Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 15:37
 
SÜLEYMANPAŞA ZABITASI KALDIRIMLARI İŞGAL EDENLERİ AFFETMİYOR
Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen ‘kaldırım işgali’ şikâyetleri doğrultusunda denetimlerini arttırdı. Ekipler, yapılan uyarılara rağmen kaldırımları işgal eden işletmecilere idari yaptırımlara başladı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kaldırımı işgal eden esnaflarla işletmecilere yönelik başlatılan idari yaptırımlara ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Altınova ve Çınarlı Mahallesi başta olmak üzere birçok mahallemizde kaldırımların esnaflarımız ve kıraathane işletmecilerimiz tarafından işgal edildiği yönünde vatandaşlarımızdan yoğun şikâyetler aldık. Zabıta ekiplerimize verdiğimiz talimatla tüm esnaflarımızı uyardık. Buna rağmen kaldırımları işgale devam eden işletmeler için idari yaptırımlara başladık,” dedi.

Başkan Yüksel, kaldırımların amacı dışında kullanılması konusunun mahalle toplantılarında ve sosyal medya üzerinden gönderilen mesajlarda sürekli olarak gündeme geldiğine işaret ederek, “Özellikle hanım kardeşlerimiz, kıraathanelerin kaldırımlara masa ve sandalye koymasından rahatsızlık duyuyor. Bunun yansıra birçok esnafımız da kaldırımlara ürünlerini, reklam tabelalarını koyuyor. Ekiplerimizin defalarca yaptığı uyarıya rağmen kaldırımları işgal eden esnaflarımıza tutanak tutularak, ilgili maddeden cezai işlem uygulanıyor. Bu tür durumlarda cezai işlem yapmayı istemiyoruz. Söz konusu sorunlar esnaflarımızın ve işletmecilerimizin sağduyulu yaklaşımıyla çözüme kavuşturulabilir ancak kaldırım işgalini ‘burası benim işyerimin önü̈’ anlayışıyla çözmek mümkün değil,” diye konuştu.

Yüksel, hız kazanan denetimlerin tüm mahalle ve sokaklarda aralıksız olarak devam ettiğini söyledi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: SÜLEYMANPAŞA, ZABITASI, KALDIRIMLARI, İŞGAL, EDENLERİ, AFFETMİYOR, ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı