Haber Detayı
28 Şubat 2021 - Pazar 18:24
 
TEKERLEKLİ SANDALYE İLE GELEN HASTA YÜRÜYEREK GİTTİ
Çorlu Vatan Hastanesi beyin, sinir ve ömurilik cerrahisi branşında hizmet vermeye devam eden Op. Dr. Oğuz Özel gerçekleştirdiği vidasız dar kanal ameliyatları ile hastalarına şifa olmaya devam ediyor.Tekerlekli sandalye ile hastaneye gelen 83 yaşındaki hasta amerliyattan bir gün sonra yürüyerek evine gitti.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Son bir yılını tekerlekli sandalyeye mahkûm bir şekilde geçiren 83 yaşındaki Fatma Sözen, 15 yıldır ayak ağrısı, uyuşukluk şikayetleri ile pek çok doktora başvurmuş. Yapılan her muayene ve tetkik sonrasında dar kanal teşhisi konulan Sözen’e bu sefer farklı olarak, herhangi bir vida-plak-bağlantı elemanı vb. özellikli yabancı malzeme kullanılmadan ameliyat olabileceği Vatan Hastanesi doktoru Oğuz Özel tarafından anlatıldı. Anlatılan yöntemin diğer ameliyat yöntemlerinden daha güvenli olduğuna ikna olan Fatma Sözen, ameliyat olmayı kabul etti.

Ameliyat günü tekerlekli sandalye ile gelip covid-19 yönünden tamamen güvenli olan servise yatışı yapılan Sözen, yaklaşık 2 saat süren ve 4 cm’li kesi ile yapılan operasyon sonrasında tekrar yatağına alındı. Aynı günün akşam saatlerinde doktor Özel tarafından ayağa kaldırılarak yürütülen hasta ertesi gün yine yürüyerek taburcu edildi.

 Fatma Sözen’in oğlu Ayhan Necip Sözen ‘’Annemizi uzun süredir devam eden şikâyetlerinden dolayı beyin, omurilik ve sinir cerrahisi uzmanı Op. Dr. Oğuz ÖZEL’e muayeneye getirdik. Oğuz Hocam bize vidasız dar kanal ameliyatının nasıl olacağı hakkında detaylı bilgiler verdi ve bizi çok rahatlattı. Operasyon sonrasında annemiz eski sağlığına kavuştu. Tekerlekli sandalye ile getirdiğimiz annemizi şimdi evimize yürüyerek götürüyoruz. Başta doktorumuz Oğuz ÖZEL olmak üzere tüm Vatan Hastanesi çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: TEKERLEKLİ, SANDALYE, İLE, GELEN, HASTA, YÜRÜYEREK, GİTTİ, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı