Haber Detayı
20 Nisan 2019 - Cumartesi 14:28
 
TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİNİN KIZLARI TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURDU
Türkiye’de milyonlarca genç iş ararken, AKP Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül’ün kızlarına gün doğdu. Koncagül’ün kızlarından Merve, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na, diğer kızı Şevval ise Tarım ve Orman Bakanlığı’nda işe başladı.
Gündem Haberi


AK Parti Tekirrdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül'ün kızlarının devlet kurumlarında işe başlamaları bugün Sözcü ve Yeniçağ gibi bazı gazeteler ile haber portallarında haber oldu.

 

Sözcü gazetesinde Ali Ekber Ertürk imzalı haber şöyle; Milletvekili Koncagül, SÖZCÜ'ye “Kızlarım oraya kendilerini geliştirmek için gittiler, benim aracılığıma gerek yok. Herhangi bir unvan almadılar” derken, Şevval Koncagül'ün Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'ne ‘Mühendis' olarak atandığı belirlendi.

Anne Çiğdem Koncagül SÖZCÜ'ye şunları söyledi: ‘'Her iki kızım da anılan bakanlıklarda kadrolu, açıktan atama veya devletin belirlediği herhangi bir kadroda çalışan değil. Tamamen eğitimlerine odaklı, kendilerini daha geliştirmek için bu bakanlıklarda bulunuyorlar.

Kızlarım kendi çabaları ile hareket eden, aracılığıma ihtiyaç duymayan gençler. Kadrolu memur değiller. Anne babaların siyasi kariyerleri üzerinden bu ülkenin geleceği olan, çocuklarımızı zan altında bırakacak ithamlarda bulunmak etik bir davranış olamaz.”

Kaynak: Sözcü gazetesi

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: TEKİRDAĞ, MİLLETVEKİLİNİN, KIZLARI, TÜRKİYE, GÜNDEMİNE, OTURDU,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı