Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 16:47
 
TEKİRDAĞ VALİSİ ÇORLU HALKINA SAYGISIZLIK YAPANLARI ORTAYA ÇIKARMALIDIR
Öğretmenler Günü’nde Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a saygısızlık yapıldı. Aslında bu saygısızlık Çorlu halkına yapıldı çünkü Sarıkurt kendisini seçen Çorlu halkını temsilen oradaydı.
Haberi


24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Çorlu’da bir tören düzenlendi. Bu törenler hep Tekirdağ merkezde yani Süleymanpaşa’da olurdu. Her ne hikmetse bu yıl Çorlu’da 15 Temmuz Kültür Merkezi’nde kutlama kararı alındı.

Törende katılımcılara ve protokole yani devlet erkanına plaketler verildi. Protokol üyeleri de katılımcılara plaket takdim etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü programına Tekirdağ Vali Yardımcısı Ali Dursun, Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı,  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt,  Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, il ve ilçe protokolünde çok sayıda kişi ile öğretmenler katıldı.

Ancak orada büyük bir saygısızlık yapıldı. Tüm protokole plaket verildi ve protokol üyeleri de emekli olan öğretmenlere, başarılı öğretmen ile öğrencilere plaket takdim etti.

Ancak Çorlu halkının seçtiği Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt salonda olmasına rağmen ne katılımcılara plaket vermek için davet edildi nede kendisine plaket verildi. Sarıkurt’a saygısızlık yapıldı.

Ahmet Sarıkurt herhangi biri değil. Çorlu Belediye Başkanı yani Çorlu halkını temsilen orada. Çorlu protokol listesinde kaymakam ve 5. Kolordu Komutanı ile birlikte ilk üç sırada yer alıyor belediye başkanı.

Bilerek veya bilmeyerek yapılmak istenen Çorlu Belediye Başkanı Sarıkurt’u itibarsızlaştırmak. Unutmuş olamazlar.

Ancak bu halk böyle ucuz numaraları yemez. Bunu yapanlar atanan devlet memuru ama Sarıkurt halkın seçtiği biri.

AK Partili bir belediye başkanına bu yapılsaydı belki en tepede ki memurların bile tayini çıkartılmıştı. Belki de başka bahanelerle açığa alınırdı.

Bir hata yapılmıştır ( ki hata olduğuna asla inanmıyorum ) özür dilenir diye bekledik. Ancak programı düzenleyenlerden üç gün geçmesine rağmen ses seda çıkmadı.

Aklımıza şu atasözü geldi; ”Suskunluk ikrardan gelir”.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım empati yapıp Çorlu halkına saygısızlık yapanları ortaya çıkarmalıdır.

“Belediye başkanını unutmuşlar” gibi bir bahaneye kimse inanmaz. “Vali beyi unuttuk” demek ne kadar inandırıcı olursa böyle bir bahanede o kadar inandırıcı olur.

                                                                                                İzzet MEDE

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: TEKİRDAĞ, VALİSİ, ÇORLU, HALKINA, SAYGISIZLIK, YAPANLARI, ORTAYA, ÇIKARMALIDIR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı