Haber Detayı
12 Nisan 2020 - Pazar 23:04
 
TEKİRDAĞLI ESKİ BAKAN VEFAT ETTİ
Eski Tekirdağ Milletvekili ve devlet bakanı Ahmet Karaevli bugün hayatını kaybetti.
Haberi


İzzet MEDE - Karaevli bir süredir akciğer rahatsızlığından dolayı tedavi görüyordu. Bugün evinde vefat eden Ahmet Karaevli Turgut Özal’ın başbakanlığı döneminde ANAP Tekirdağ Milletvekilliği ve devlet bakanlığı yapmıştı. Karaevli’nin Ankara’da toprağa verileceği belirtildi. 

AHMET KARAEVLİ KİMDİR?


Metalürji Mühendisi, Proje Uzmanı, Siyasetçi, XVII. ve XVIII. Dönem Tekirdağ Milletvekili – 45. Hükümet Devlet Bakanı. 1949, Kayı / Tekirdağ doğumlu. Baba adı Mehmet, anne adı Hamide. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu. Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Makine Mühendisliği Bölümü Asistanı, Çalışma Bakanlığı İş Güvenliği Müfettişi, İş Güvenliği Müfettişleri Ankara Grup Başkanı, Devlet Sanayi ve İşçi Yatırım Bankası Teknik Yardımcı ve İzleme Müdürü olarak görev yaptı.

Ahmet Karaveli, 1983 ve 1987 genel seçimlerinde ANAP’tan XVII. ve XVIII. Dönem (29.11.1987 – 20.10.1991) Tekirdağ Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. 45. Hükümette Devlet Bakanı olarak yer almıştır. Evli, 3 çocuk babası olan Karaevli İngilizce biliyordu.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: TEKİRDAĞLI, ESKİ, BAKAN, VEFAT, ETTİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı