Haber Detayı
10 Şubat 2021 - Çarşamba 00:53
 
TREN KAZASINDA ÇOCUĞUNU KAYBEDEN ANNEYE PARA CEZASI VERİLDİ
Çorlu'da meydana gelen, 7’si çocuk 25 kişinin yaşamını yitirdiği tren katliamında eşini ve oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel, 8 bin 840 lira para cezasına çarptırıldı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - 8 Temmuz 2018’de Çorlu'da meydana gelen, 7’si çocuk 25 kişinin yaşamını yitirdiği tren katliamında eşini ve oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel hakkında iki dava açılmıştı.

9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i ve eşi Hakan Sel’i kaybeden Mısra Öz’e “Üç maymunu oynamayı tercih eden bir heyet” dediği gerekçesiyle "kamu görevlisine hakaret" suçlamasıyla açılan davanın ikinci duruşması bugün Çorlu Adalet Sarayı’nda görüldü.

Duruşmada Mısra Öz, “Beraat talep ediyorum. Çorlu Tren Faciası’nda 25 kişinin ölümüne neden olan sorumluların yargılanmasını istiyorum. Tren faciasında, üç yıldır gerçek sorumluları yargı önüne getiremeyen heyete karşı söylediklerimin arkasındayım” dedi.

Savcı, Mısra Öz’ün ilgili maddeler gereğince cezalandırılması yönünde mütalaa verdi.

Mısra Öz’ün avukatı Özgür Urfa ve Sevgi Evren Köroğlu savunmalarını yaptı. Urfa, “Saray soytarısı” ve “üç maymunu oynayan mahkeme heyeti” sözleri, Anayasa Mahkemesi’nce düşünce ve ifade kapsamında olduğunu ifade etti.

Mahkeme, Mısra Öz’e, "kamu görevlilerine hakaret ettiği" gerekçesi 8 bin 840 TL para cezası verilmesine hükmetti.

Kaynak: odatv.com

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: TREN, KAZASINDA, ÇOCUĞUNU, KAYBEDEN, ANNEYE, PARA, CEZASI, VERİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı