Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 00:12
 
TÜRKİYE TBMM'NİN 100. KURULUŞ YILINDA TEK YÜREK OLDU
Korona virüsü önlemleri kapsamında aralarında Tekirdağ’ında bulunduğu sokağa çıkma yasağının uygulandığı 31 ilde ve tüm Türkiye’de TBMM’nin 100. kuruluş yılı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını vatandaşlar evlerinde kutladı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Çorlu, Ergene, Süleymanpaşa, Uzunköprü, Kırklareli, Edirne başta olmak üzere vatandaşlar evlerine astıkları bayraklarla kutladı. Çorlu ve Ergene belediye başkanları ise sokağa çıkma yasağının olması nedeniyle otobüs ve kamyonetlere taktıkları ses sistemleri ile sokaklarda gezerek 23 Nisan’ı vatandaşlarla kutladılar.

Tüm ülkede saat 21:00’de milyonlarca vatandaş evlerinin balkonlarına ve pencerelerine çıkarak hep bir ağızdan İstiklâl Marşımızı söyledi.

Çorlu Atatürk Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Çorlu 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş, CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş, MHP Çorlu İlçe Başkanı İlhan Ermeydan, İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanı İlker Atasever’in yanı sıra şube müdürleri törene katıldı. 

Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı yaptığı açıklamada; “Bu yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Yılını çok daha büyük coşkuyla kutlamak isterdik ama maalesef tüm dünyayı saran korona virüs nedeniyle hep birlikte tedbirlerimizi alarak çelenk törenini gerçekleştirdik. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılısının 100. Yılını moral bozukluğu olmadan, belki çok büyük bir coşku olmasa da yine biz Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda çelenk koymak suretiyle törenimizi gerçekleştirdik. İlçemizde çeşitli etkinliklerimizde olacak ilçemizde 23 Nisan doğumlu çocuklarımızı tespit ettik. Onların bugün evlerine pasta götürüp doğum günlerini kutlayacağız. Akşamda hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı gür bir sesle okuyacağız. Önümüzdeki yıllarda bu coşkunun üzerine çıkarak daha büyük coşkuyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlayacağız” dedi. 

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yaptığı açıklamada: “Öncelikle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bağımsızlık mücadelesinin başında, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu, bunun göstergesi Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 100. Yılda tören düzenleyerek kutluyoruz. Ne yazık ki virüs nedeniyle büyük kalabalıklarla bir araya gelemedik. Ümidim bu olumsuzluklardan çıkarak yine büyük kalabalıklarla bayramımızı kutlamak istiyoruz.Ramazan Ayı başlıyor Ramazan Ayı’nın hayırlı geçmesini temenni ediyorum. 23 Nisan’da araçlarımız şehrimizin muhtelif yerlerinde geziyor olacaklar. Saat 21:00’da hep beraber İstiklal Marşı’mızı söyleyeceğiz” dedi. 

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: TÜRKİYE, TBMM'NİN, 100., KURULUŞ, YILINDA, TEK, YÜREK, OLDU, ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı