Haber Detayı
20 Nisan 2020 - Pazartesi 21:50
 
UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİ ÜRETTİĞİ MASKELERİ DAĞITIYOR
Uzunköprü Belediyesi ‘Uzunköprü’de Maskesiz Kimse Kalmayacak’ sloganı ile üretimine geçilen binlerce maskenin dağıtımı devam ediyor.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Tüm dünyayı olduğu gibi, ülkemizi de etkisi altına alan Korona Virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler gereği; insan yoğunluğu oluşabilecek alanlarda maske takılmasının zorunlu hale getirilmesinin ardından, Uzunköprü Belediyesi ilçe halkının maskeye erişimini kolaylaştırabilmek için mahalle muhtarlıklarına teslim edilen maskelerin dağıtımı sürüyor. 

Maskelerin dağıtımını bizzat gerçekleştiren Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, aynı zamanda mahalle muhtarlarından sürece ilişkin bilgi alarak taleplerini dinledi. 

Özlem Becan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklama, “Bu zorlu süreçte, Uzunköprü Belediyesi olarak bizler; Uzunköprü halkının sağlığı ve güvenliği için her türlü tedbiri ilk andan bu yana büyük bir titizle almaya devam devam ediyoruz. Hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İhtiyaç sahibi olan evlerinden çıkamayan vatandaşlarımıza gıda yarımlarımızı ulaştırıyoruz. Tüm bu çalışmaların yanı sıra halkımızın maske ihtiyacını karşılamak amacıyla binlerce maskeyi muhtarlarımıza bugün itibarıyla teslim ettik. 16 mahalle muhtarlığımızla işbirliği içerisinde tespit ettiğimiz hane sayılarına ve hane nüfuslarına göre, salgın riskine karşı en güvenli şekilde ulaşımını sağlıyoruz. Bu süreçte, başta kıymetli Uzunköprülüler olmak üzere tüm yurttaşlarımızın; sosyal mesafe kurallarına dikkat etmelerini, mümkün olduğunca kalabalık alanlardan ve temastan kaçınmalarını rica ediyorum.

Zorunlu olmayan haller dışınla lütfen evlerinde kalmaya dikkat etsinler. Uzunköprü’de yaşayan her bir vatandaşımızın sağlığı bizim için, her şeyden kıymetli. Bu zor dönemleri hep birlikte, dayanışarak aşacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: UZUNKÖPRÜ, BELEDİYESİ, ÜRETTİĞİ, MASKELERİ, DAĞITIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı