Haber Detayı
28 Şubat 2019 - Perşembe 14:58
 
VAKİTÇİ: ÇORLU'NUN GELİŞMESİ TOPLUMUN KATILIMI İLE MÜMKÜN
Saadet Partisi Çorlu Belediye Başkan adayı Murat VAKİTÇİ, mahalle mahalle geziyor. Önerler Mahallesi'nde çalışmalar yapan VAKİTÇİ; şehirlerin, yönetimlerinde bir zihniyet dönüşümünün beklediğini ifade etti.
Gündem Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - SP Çorlu adayı Mrat VAKİTÇİ konuşmasında "İnsanları geleceğe hazırlayacak ve moral duygularını güçlendirecek bir yaşam alanı kurmak için yeni bir seçim yapmanın zamanı gelmiştir. İnsan merkezli, sosyal süreçli ve farkındalık içeren bir anlayışı yerelde iktidar yapmak için Çorlulular yeni bir seçim yapmalıdır" dedi.

İnsan merkezli belediyeciliğin, insanın saadetini temel amaç kabul edildiğini ifade eden VAKİTÇİ, Çorlu’nun gelişiminin toplumun katılımı ile mümkün olacağını belirtti.

Şehirlerin, yönetimlerinde bir zihniyet dönüşümünün beklediğini ifaden eden VAKİTÇİ, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu noktada insanımız, kendi düşünce­sini yerel düzeyde iktidara taşıyacak, sevgi ve şefkatin odak noktası haline gelebilecek , yeni bir kadro arayışındadır. Bu arayış, Dürüst başkan dürüst yönetim arayışıdır. İnsanımızı geleceğe hazırlayacak ve moral duygularını güçlendirecek bir yaşam alanı kurmak için yeni bir seçim yapmanın zamanı gelmiştir. İnsan merkezli, sosyal süreçli ve farkındalık içeren bir anlayışı yerelde iktidar yapmak için halkımız yeni bir seçim yapmalıdır.

Bizler Milli Görüşçüler olarak, saadet adayınız olarak; yaşanabilir bir şehir oluşturmak istiyoruz. Şehir politikamızın temeli, geleneğin birikimi ile gelecek arasında sağlam bir bağ kurmaktır. Bu noktada başta Kentin Yeniden Doğuşu kapsamında "kentsel planlama" ile başlayacağız. Bu planlama sayesinde Entegre, Hızlı Ve Konforlu "Ulaşım" imkanları sağlayacağız. Tüm bu çalışmaları yapar­ken "kaliteli yaşam, yeşil "çevre" ilkesinden ödün vermeyeceğiz.  2019-2024 yılları arasında kentin imarı yanında eğitime de aynı değeri vereceğiz. "Öğrenen Kent" Çorlu kapsamında bir bilim kenti olmayı hedefliyoruz. Bu perspektifimizi Kentin Ekonomik Gelişimini destekleyecek projelerimiz ve "Kültür Ve Sanat" Kenti vizyonuna uygun etkinliklerle destekleyeceğiz. Tüm bu hedeflerimize ulaşma yolunda en önemli unsur ise, "sivil ve katılımcı" yönetim anlayışımız olacaktır.

Bunu başarma yolunda sosyal belediyecilikte özgün projeler ile halkımızın yaşam kalitesi yükseltilecektir. Bu kaliteyi destekleyecek diğer projelerimiz ise herkes için spor,  kadın ve toplumsal yaşama yönelik uygulamalar olacaktır. Projelerimizi halkımızla birebir iletişime geçerek anlatacağız."

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: VAKİTÇİ:, ÇORLU'NUN, GELİŞMESİ, TOPLUMUN, KATILIMI, İLE, MÜMKÜN,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı