Haber Detayı
12 Ekim 2016 - Çarşamba 13:53
 
“VELİMEŞE BOZASI“ İÇİN TOPLANDILAR
Tekirdağ'da üretilen ve Tekirdağ'la özdeşleşmiş, Ülkemizde tanınırlığa ve bilinirliğe sahip ürünlerin Coğrafi işaretlerinin alınması amacıyla Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası “Velimeşe Bozası” hakkında çalışmalar yürütüyor, bu çalışmalar kapsamında 11 Ekim 2016 Salı günü, ÇTSO'da "Bölgedeki Coğrafi İşaretler Toplantısı" gerçekleşti.
Ekonomi Haberi


ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün'ün iştirak ettiği toplantıya;  Ergene Kaymakamı  Fatih Kızıltoprak, Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürü Fahrettin Akçal, Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileri ve Velimeşe’de boza üretimi yapan firmalar katıldı.

            Velimeşe Bozası'nı Marka Haline Getirmek İstiyoruz

             Toplantı hakkında değerlendirmede bulunan Enis Sülün; "Odamız olarak Velimeşe Bozası'nın tescili konusunda Üniversitemiz ile ortak bilimsel çalışmalar yaparak marka haline getirmek istiyoruz. Bu konuda ayrıca Ergene Kaymakamlığımız, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüz ve Trakya Kalkınma Ajansı ile koordineli olarak çalışacağız. Amacımız bölgemizdeki yöresel ürünümüz olan Velimeşe Bozası'nı bir marka haline getirmektir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: Tekirdağda, üretilen, Tekirdağla, özdeşleşmiş, Ülkemizde, tanınırlığa, bilinirli
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Haber Yazılımı