Haber Detayı
28 Ağustos 2019 - Çarşamba 16:47
 
YEL: CHP MAZOTU BIRAKSIN ÖNCE TEKİRDAĞ'DA SUYU 1 LİRA YAPSIN
Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel,”Kılıçdaroğlu mazotu 1 lira yapmayı bıraksın önce Albayrak’a talimat versin Tekirdağ’da suyu 1 lira yapsın. Tekirdağlılar en pahalı suyu kullanıyor. Tekirdağ Büyükşehir olunca vatandaşımız hizmet alma şansını yakaladı ancak vizyonu olmayan yöneticiler nedeniyle bu şansını kaçırdı. Kadir Albayrak iyi insan olabilir ancak iyi insan olmak iyi idareci olmak anlamına gelmiyor” dedi.
Haberi


İzzet MEDE - AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısına Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi ve partinin Çorlu sorumlusu Hanifi Belindir ile ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

750 KİŞİ YÖNETİME GİRMEK İSTEDİ

AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş’ın ilk konuşmayı yaptığı toplantıda Çorlu ve Tekirdağ ile ilgili birçok konu hakkında açıklama yapıldı. Toplantıda basın mensuplarının soruları da cevaplandırıldı.

AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş’ın konuşmasından sonra söz alan Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, il yönetimini genç, aktif ve davaya gönül vermiş kişilerden oluşturduklarını belirterek şunları söyledi,” AK Parti 18 yaşında, 18 yıldır aynı heyecanla ve yenilenmeyle halkımıza hizmet ederek yolumuza devam ediyoruz. AK Parti bundan önce olduğu gibi modern değerler üzerinde yürümeye devam edecek. Gündemde seçim olmamasına rağmen halkımızla buluşarak sorunlarını dinliyor ve çözüm bulmaya çalışıyoruz.

Tekirdağ İl Yönetimini oluşturmadan önce yönetime girmek isteyenlerin partiye müracaat etmesini istedik. Yaklaşık 750 kişi yönetime girmek istedi. Ancak 50 kişiyi yönetime alabildik. Yönetime giremeyen gönüldaşlarımız ile AK Parti İstişare Kurulu’nda bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde ilçe seçimleri ve ardından il seçimimizi yapacağız.”

FAİK ÖZTRAK’I GÖREN VAR MI?

İl Başkanı Özcan, Türkiye genelinde parti içinde ilk kez kendilerinin AK Parti Tekirdağ İl Stratejik Planı oluşturacaklarını belirterek şunları söyledi,” Amacımız bizden sonra gelen parti yöneticilerimize yazılı bir hafıza bırakmak. Bizden sonra gelecek yönetici arkadaşlarımız bu hafızadan faydalanarak daha iyi hizmet yapabilecekler. Bunun için önemli isimler davet ettik. Yakında bununla ilgili çalışmalarımız devam edecek. Bu 81 ilde olmayan bir hizmet. Bunun için basın mensuplarını da davet edeceğiz.”

AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, il ve ilçe teşkilatlarının yanısıra Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Şentop, Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül’ün sürekli olarak halkla buluştuklarını belirterek, ”Mustafa Şentop, Mustafa Yel her hafta sonu Tekirdağ’a gelerek halkla buluşuyor. Kaldı ki Şentop TBMM Başkanı olmasına rağmen seçim bölgesini ihmal etmiyor. Çiğdem Koncagül ise partinin kadın kollarında sorumlu olduğu sürekli Türkiye’yi geziyor. Bugün aramızda olacaktı ancak parti görevlendirdiği için şu anda Zonguldak’ta. Peki CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’ı gören var mı? Seçim bölgesine ne zaman gelmiş bilen var mı?” dedi.

CHP MAZOTU DEĞİL ÖNCE SUYU 1 LİRA YAPSIN

Toplantıda konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a yüklenerek, “İyi insan olmak iyi yönetici olmak demek değildir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçimden önce mazotu 1 lira yapacağını söylüyordu. Siz ithal ettiğimiz mazotu bırakın önce Tekirdağ’da suyun metreküp fiyatını 1 lira yapın. Tekirdağlılar 9 lira ile Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyor. Kaldı ki akan su içilmiyor. Kılıçdaroğlu, Albayrak’a talimat versin su 1 lira olsun. Hodri meydan. Lafla peynir gemisi yürümüyor.” Dedi.

TEKİRDAĞ’DA VİZYONER BELEDİYECİLİK YAPILMADI

Tekirdağ’ın büyükşehir bütçesi ile halka hizmet etme şansını yakaladığını ancak vizyonu olmayan belediye başkanı nedeniyle bu şansını kaçırdığını ifade eden Mustafa Yel,” Büyükşehir Belediyesi 1 milyar 500 milyonluk bir bütçeyle vatandaşımıza hizmet etmek şansı bulmuştu. Ama bu şansı iyi değerlendiremedi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 5 yıllık dönemde vizyoner bir belediyecilik yapamadı. Bunu söylediğimiz zaman büyükşehir belediye başkanımız Kadir Albayrak bize duygusal olarak alınıyor. Aramızda kişisel olarak bir problem yok, ben kişisel olarak ona bir şey söylemiyorum. İyi insan olmak iyi kişi olmak aynı zamanda iyi idareci olmak anlamına gelmiyor. Biz istiyoruz ki iyi idarecilik yapılsın, basiretli yöneticilerimiz olsun.” Dedi.

TEKİRDAĞ’A 3 BİN 500 DERSLİK YAPTIK

AK Parti’nin Türkiye’nin çimentosu olduğunu belirten Yel,” AK Parti ülke genelinde olduğu gibi Tekirdağ ve Trakya’da da çok iyi hizmetler yaptı. Teşkilatlarımızla, milletvekillerimizle, bakanlarımız ve Cumhurbaşkanımızla gece gündüz hizmet hamleleri yapmaya devam ediyoruz. 2000’kı yılların başlarında Tekirdağ’da bin 800 dersliğimiz mevcuttu bunlara 3 bin 500 yeni derslik ilave ettik. Şu anda çoğu Çorlu, Ergene, Çerkezköy ve Kapaklı’da olmak üzere 65 farklı okulun yapımı devam etmekte. Bunların bazıları bu yıl eğitime açılacak. Eğitimin kalitesini yükseltmeye devam edeceğiz.  

ERGENE SUYU TARIMDA KULLANILACAK

Tekirdağ’da sanayinin 40 yıldır plansız bir şekilde yapılaştığını belirten Milletvekili Mustafa Yel, Ergene Havzası Eylem Planı ile buna dur dediklerini belirterek, “1970’li yıllardan başlayan ve bölgemizde de plansız şekilde yerleşen sanayi tesislerini görmekteydik. Cumhurbaşkanımız 40 yıllık soruna, Ergene nehrine göz yumamam dedi ve 2011 yılında o dönemin Çevre Şehircilik Bakanı Veysel Eroğlu’nu görevlendirerek bir çalışma başlatıldı. Adına da ‘Ergene Havzası Eylem Planı’ dedik. O dönemde 3,5 milyar, şuan ki harcamalarla 5 milyar TL’lik Ergene’nin kurtarılması için Dünya’nın en büyük çevre projesi devam etmekte ve bununda artık sonuna gelmekteyiz. 8 ıslah organize sanayi bölgesi haline getirildi. İmar uygulamaları, harita çalışmaları yapıldı. Daha sonra da altyapı birleştirme çalışmaları yapılarak bu konudaki pek çok eksiklik tamamlandı. Birde bunun yanı sıra kara boru hattı, tünel çalışması ve derin deniz deşarjın çalışmasıyla birlikte gerçekten eşine az rastlanır bir çalışmayla şuan sonlarına geldiğimiz olağanüstü, güzel çevre projesine de en kısa zamanda hayata geçirerek Trakya’mızın 40 yılı aşkın süredir hepimiz tarafından eleştirilen, hepimizi rahatsız eden bu sorununun giderilebilmesi içinde sona geldiğimiz bir çalışma içerisindeyiz. Ergene ve Çorlu derelerimizin daha temiz hale gelmesi ve daha sonra da temizlenmiş bu suyun etrafında DSİ tarafından sulama tesisleri kurularak  çiftçilerimizin hizmetine sunulacak. Artık sanayicilerin su kuyuları açmasına izin verilmiyor.
 

 

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: YEL:, CHP, MAZOTU, BIRAKSIN, ÖNCE, TEKİRDAĞ'DA, SUYU, 1, LİRA, YAPSIN,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı