Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 00:32
 
YÜCEER: KİMYASAL LİKİT TANKLAR KURULMAYACAK
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde halk sağlığına tehdit oluşturacak kimyasal likit tank çiftliği projesinden vazgeçildiğini açıkladı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Yüceer, “Bugün girişimlerimizin ardından olumlu bir adım atıldı ve likit tank projesinden vazgeçildi. Bunu sağduyulu bir adım olarak görüyoruz. Halkımızın sağlığı için süreci yakından takip edeceğiz” dedi.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde halkın tepki gösterdiği Ceyport Tekirdağ Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş tarafından kurulması planlanan likit tank çiftliği projesinden vazgeçildi. Kimyasal depo olarak risk yaratan projeyi TBMM gündemine taşıyan CHP Tekirdağ Milletvekili Yüceer, bugün tarafların katılımı ile gerçekleştirilen toplantının ardından projeden geri adım atıldığını duyurdu. Toplantıya CHP’li Yüceer’in yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Tekirdağ Şube Başkanı Cemal Polat ve proje sahibi Cey Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı’nın katıldığı öğrenildi.

Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yüceer, “Bugün girişimlerimiz ve kamuoyunun tepkilerinin ardından olumlu bir adım atıldı ve kimyasal likit tank projesinden vazgeçildi. Toplantıda projeye ilişkin bilgi aldık ve sürece ilişkin endişelerimizi, vatandaşımızın kaygılarını dile getirdik. En önemlisi ise Tekirdağ’da deprem bölgesinde ve konut alanlarına yakın olduğu gerekçesi ile ciddi endişe yaratan, TMMOB, çevre örgütleri ve halkımızın tepki gösterdiği likit tank projesinden girişimlerimizin ardından vazgeçilmesi hepimiz açısından sevindirici. Şehrimizin ve hemşehrilerimizin talepleri ve doğrultusunda,  Tekirdağ’ın sağlığı ve güvenliği için süreci yakından takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: YÜCEER:, KİMYASAL, LİKİT, TANKLAR, KURULMAYACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı