Haber Detayı
08 Mayıs 2021 - Cumartesi 18:08
 
2 MİLYAR DOLARLA KAÇAN FARUK FATİH ÖZER KUKES’TE SAKLANIYOR
2 milyar dolarla Türkiye’den kaçan kripto para vurguncusu Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’un Kukes şehrinde saklandığı belirtiliyor.
Haberi


İZZET MEDE – Yaklaşık 2 milyar dolarla Türkiye’den kaçan kripto para borsası firması Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’un Kukes şehrinde saklandığı belirtiliyor.

Arnavutluk’ta görüştüğümüz bir kaynak Faruk Fatih Özer’in Türkiye’den kaçtıktan sonra iki gün başken Tiran’da kaldığını belirterek, “Ancak Özer daha sonra Tiran’dan Arnavutluk’un Kukes şehrine götürüldü. Kukes, Kosova sınırında bulunan dağlık bir şehirdir. Bu bölge genelde dağlıktır ve çok sayıda dağ evi bulunuyor. Arnavutluk mafyası bu kişiyi istese burada yıllarca rahatlıkla saklayabilir. Arama sırasında yakın mesafedeki bir dağlık alana kaçırarak saklamak bu bölgede mümkün. Buranın öyle bir yapısı var” dedi.

Arnavutluk’ta ki haber kaynağımız ülkede çok sayıda mafya grubunun bulunduğunu belirterek, ”Bahsedilen paralar çok büyük rakamlar. Arnavutluk mafyası bu para için Faruk Fatih Özer’i korumak için elinden geleni yapacaktır. Özer’i istediği Avrupa ülkesine kaçırmak Arnavutluk mafyası için çok kolay bir iş. Avrupa ülkelerinde de Arnavut mafyası güçlü. Zaten 2-3 bin euroya mültecileri Avrupa’ya kaçırıyorlar. Sadece Avrupa ülkelerine değil Kosova, Makedonya, Sırbistan ve Karadağ gibi komşu ülkelere de kaçırmak son derece kolay. Bu ülkelerde hepimizin bildiği gibi çok sayıda dağlık bölge bulunuyor” dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: 2, MİLYAR, DOLARLA, KAÇAN, FARUK, FATİH, ÖZER, KUKES’TE, SAKLANIYOR, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı