Haber Detayı
12 Haziran 2021 - Cumartesi 00:15
 
AK PARTİ'YE GEÇEN BAŞKANA MALZEME YARDIMI
DSP'den Marmaraereğlisi Belediye Başkanı seçilen Hikmet Ata, bir süre sonra AK Parti'ye geçti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Marmaraereğlisi Belediyesi'ne yol çalışmaları için malzeme verecek.
Haberi


TRAKYA 2000 - AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, bugünkü canlı yayınında Marmaraereğlisi için iki  farklı müjde açıkladı. İlçe belediyesinin 7,5 aydır AK Parti’de olduğunu ve Hikmet Ata’nınbaşkanlığında birçok hizmet yapıldığını ifade eden İl Başkanı, yaptıkları girişimler sonucu İlçenin pek çok noktasında yapılacak asfaltlama çalışmaları için gereken malzemelerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından temin edileceğini açıkladı.

Mestan Özcan ayrıca, 1. bölge sit alanı olup doğalgaz alamayan mahallelere de doğalgaz verebilmek için yapılacak çalışmalar için gerekli izinler alındığını söyledi.

Mestan Özcan’ın açıklamasında şunları kaydetti:

“Kıymetli hemşehrilerim şimdi de Marmaraereğlisi’ni ilgilendiren ve hemşehrilerimize müjde niteliğinde bazı konuları size aktarmak istiyorum. Marmaraereğlisi belediyesi yaklaşık 7,5 aydır AK Parti Belediyesi olarak hizmet veriyor. Belediye Başkanımız Hikmet Ata, Belediye Başkan Yardımcılarımız ve İlçe Başkanımız Muhammet Gökmen ile yakın zamanda çok verimli toplantılar gerçekleştirdik. Kısa ve orta vadede Marmaraereğlisi için yapılacak olan faaliyetleri planladık.

Bu planlar çerçevesinde hızlıca bir Ankara programı organize ettik. Kıymetli hocamız TBMM Başkanımız Sn. Mustafa Şentop, Milletvekillerimiz Sn. Mustafa Yel ve Sn. Çiğdem Koncagül ile birlikte Ankara’da görüşmeler ve bir dizi ziyaretler yaptık. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Ereğli Merkez, Sultanköy ve Yeniçiftlik Mahallelerimiz de bu yaz yapacağımız asfalt çalışmaları için asfalt plentimizi çalıştırmayı sağlayacak olan gerekli malzeme ve desteği sağlayacaklarının sözünü verdi. Yine 1. Bölge sit alanı olup doğalgaz alamayan mahallelere de doğal gaz verebilmek için yapılacak çalışmalara izinler alınmış oldu. 

Ayrıca 80’li yıllardan beri ihmal edilen tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılması amacıyla yeniden kazı çalışmaları başlamak üzere yeni bir kazı başkanı atandı ve ekipler kuruluyor.

Marmaraereğlisi bu şekilde tarihi ve turistik bir merkez olma ideallerine kavuşacak inşallah.”

 
Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: AK, PARTİ'YE, GEÇEN, BAŞKANA, MALZEME, YARDIMI, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı