Haber Detayı
27 Mart 2021 - Cumartesi 14:14
 
ÇORLU KATLI OTOPARKI OTELE TAKILDI
Haberi


TRAKYA 2000 - Çorlu’da  Cemaliye Mahallesi  Şehit Şevket Özmen Sokak’ta yapılmak istenen çok katlı otoparkın yapımına kamulaştırma sorunu nedeniyle başlanamıyor. Toplam 3 bin 800 bin metrekare arsa üzerine yapılacak otopark için bölgedeki binalar kamulaştırıldı. Ancak otopark yapılmak istenen alan içinde yer alan Karadeniz Otel’in sahipleri ile anlaşmaya varılmadığı için otoparkın yapımına başlanmıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak çok katlı otopark için Karadeniz Otel sahipleri ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin mahkemelik olduğu öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi’nin 5 kat ve bodrumdan oluşan Karadeniz Otel için 1 milyon 500 bin lira kamulaştırma bedeli teklif ettiği, sahiplerinin ise ücreti az buldukları için konuyu yargıya taşıdıkları öğrenildi.

Görüşlerini aldığımız emlak eksperleri otel için teklif edilen ücret hakkında şunları söylediler, ”Otel halen faal olan bir işletme. Otel odasındaki yatakları, televizyonları, banyoları ve diğer demirbaşları düşünürsek büyük para tutar. Bugün bir otel ruhsatı almak için bile belediyeye birkaç yüz bin lira ödemek gerekiyor. Kaldı ki otelin bulunduğu bölge daha önce Çorlu Belediyesi tarafından ticari alan ilan edilmiş. Buda otele ve o bölgedeki arsalara daha çok değer katar. Doğrusu 5 kat ve bodrumda oluşan bir otel için verilen 1 milyon 500 bin lira pek bir şey ifade etmiyor. Bugün Çorlu’da bir milyon liraya satılan daireler var.”

 

 

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, KATLI, OTOPARKI, OTELE, TAKILDI, , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı