Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 18:22
 
ÇORLU VATAN HASTANESİ "DÜNYA EL HİJYENİ GÜNÜ"NDE FARKINDALIK YARATTI
Dünya Sağlık Örgütü tarafından 5 Mayıs günü “Dünya El Hijyeni Günü’’ olarak kabul edilmiş ve ‘temiz bakım, güvenli bakımdır’ sloganı ile sağlık çalışanlarının el hijyeni konusunda bilgi ve farkındalıklarının artırılması hedeflendi.
Haberi


Tüm dünyada sağlık hizmeti ilişkili enfeksiyonlar önemli bir halk sağlığı problemidir. Sağlık hizmeti ilişkili enfeksiyonların en az %30-50’si sadece el hijyenine uyum ile önlenebilir.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Ersan Hallaç; günlük yaşamda en fazla kirlenen organların başında ellerin geldiğini, bu nedenle sadece hastanelerde değil günlük hayatta da insanların el hijyenine dikkat etmesi durumunda enfeksiyon hastalıklarının birçoğunun engellenebileceğini dile getirmektedir.

Tüm dünyada 5 Mayıs günü özel bir gün olarak değerlendirilmekte ve el hijyenine yönelik etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Hastanemizde sağlık personellerimize el hijyenin önemini sadece bu özel günde değil, Enfeksiyon Kontrol Komitesi’nin belirlediği takvim çerçevesinde verilen eğitimlerle hatırlatmaktayız.Pandemi döneminde de el hijyenin ne kadar önemli olduğunu hep birlikte görüyor, bu özel günde; Özel Çorlu Vatan Hastanesinin tecrübeli çalışanları el hijyeninin önemini anlatan mesajlar içerentişörtler giyerek hasta/hasta yakınlarımıza ve diğer çalışanlarımıza el antiseptiklerini dağıtarak el hijyeni hakkında bilgilendirmeler yapıyor, ayrıca Enfeksiyon Kontrol Hemşiremiz tarafından El hijyeninin önemi hakkında hastanemiz içinde stant kurarak detaylı bilgilendirmeler yapıyoruz.

Amacımız ÖZELLİKLE PANDEMİ DÖNEMİNDEEl hijyeninin önemi hakkında farkındalık oluşturmaktır.

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, VATAN, HASTANESİ, "DÜNYA, EL, HİJYENİ, GÜNÜ"NDE, FARKINDALIK, YARATTI, ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı