Haber Detayı
18 Haziran 2021 - Cuma 16:59
 
COVİD-19 SONRASI REHABİLİTASYON İLE YÜRÜMEYE BAŞLADI
Covid-19 nedeniyle yaklaşık 2 ay kadar farklı bir sağlık kuruluşunun yoğun bakım servisinde entübe olarak tedavi gören ve yoğun bakımdan ileri derece kas erimesi ile yürüyemez halde taburcu edilen 62 yaşındaki Vasfi Duğancı, Özel Çorlu Vatan Hastanesinde almış olduğu Fizik Tedavi seansları ile yeniden yürümeye başladı.
Haberi


TRAKYA 2000  - Özel Çorlu Vatan Hastanesi  Başhekim Yardımcısı Op.Dr.M.Önder DOLAP  ‘’Hastamız Vasfi Duğancı hastanemize yürüyememe, ayakta duramama, kaslarda kuvvet kaybı, solunum güçlüğü, nefes darlığı, ses kısıklığı şikâyetleri ile başvurdu. Yapılan muayenesi sonucunda  hastamızın servise yatışı yapıldı.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ünitesinde kişiye özel hazırlanan ve uygulanan 2 haftalık rehabilitasyon programı sonrasında denge problemleri ortadan kalkan ve yürümeye başlayan hastamız ,eşlik eden şikayetleri için de; iç hastalıkları kliniğimizde aldığı destek tedavi  ile solunum güçlüğü, nefes darlığı ve ses kısıklığı vb. sorunlarından kurtuldu.

2 haftalık tedavi sürecinden sonra hastanemizde sağlığına kavuşan ve yürüyerek taburcu edilen Vasfi Duğancı’ya  Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak sağlıklı bir hayat diliyoruz.’’dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: COVİD-19, SONRASI, REHABİLİTASYON, İLE, YÜRÜMEYE, BAŞLADI, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı