Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 14:42
 
ERDOĞAN'IN MANEVİ KIZI İMAMOĞLU'NA YARDIM YAPTIĞI İÇİN TEKİRDAĞ'DA BIÇAKLANDI
Recep Tayyip Erdoğan'ın manevi kızı Göknur Damat, Ekrem İmamoğlu'na 20 lira bağış yaptığı için Tekirdağ'da bıçaklandı. İmamoğlu Tekirdağ'a gelerek Göknur Damat'ı hastanede ziyaret etti.
Gündem Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Tayyip Erdoğan 2 sene önce Türkiye Esnaf Buluşması toplantısında Tekirdağlı Göknur Damat'tan bahsetmişti..

 Erdoğan, o toplantıda "Tekirdağlı Göknur Damat kardeşimiz kanser illetine yakalanınca KOSGEB 'ten aldığı destekle kendi işini kuruyor ve o moralle hastalığı yeniyor" demişti.

Peki Göknur Damat kim? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündemine nasıl geldi?

Tekirdağlı Göknur Damat 16 mart 2017 Çarşamba günü 360 TV'de yayımlanan Perihan Savaş ile Yeni Ben programına katıldı.

Programda Göknur Damat kanseri yenme hikayesini anlattı. Doktorların 6 ay ömür biçtiği Göknur Damat, kanseri moralle yendi.KOSGEB'ten kredi çeken Göknur, gençlik hayalindeki işi kurdu ve makyöz stüdyosu açtı.

Kanser tedavisi gören Göknur Damat İBB seçimlerinin iptal edilmesiyle birlikte Ekrem İmamoğlu’na destek vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın manevi kızım olarak adlandırdığı Göknur Damat ‘Herşey Çok Güzel Olacak’ diyerek İmamoğlu’nun kampanyasına 20 TL bağış yapmıştı. Göknur Damat’ı kimliği belli olmayan biri baldırından bıçakladı. Olayı öğrenen Ekrem İmamoğlu ise Göknur Damat’ı ziyaret etti.

Kanser tedavisi gören Göknur Damat, verdiği mücadele nedeniyle Erdoğan'ın dikkatini çekmiş; Erdoğan Damat'ı manevi kızı ilan etmişti.

Ancak Göknur Damat, İBB seçimlerinin iptal edilmesinin ardından muhalefetin adayı Ekrem İmamoğlu‘na destek verdi. 

“Her şey çok güzel olacak” diyerek İmamoğlu’nun kampanyasına 20 TL yatıran Damat, sosyal medyada linç edilmiş; kimliği belirlenemeyen bir şahıs tarafınfan “Sen misin cesur yürek” denilerek karnından bıçaklanmıştı.

Olayı duyan İmamoğlu Göknur Damat’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

İmamoğlu ziyaretinde Binali Yıldırım'a kendi sözüyle yanıt verdi ve "Türkiye'de demokrasi arızasını çıkardılar, Allah'ın izniyle 23 Haziran'da milletimizin aracılığıyla tedavi edeceğiz. İlk gece 3 bin oyla kazandım diyen kendisiydi onu da tedavi ettim. Allah'ın izniyle bunları da tedavi edeceğiz." diye konuştu.

“Ben Büyükşehir Belediyesi’nde görev yaptım. Bana danışmanlık yapan bir arkadaşımın THY ile olan sözleşmesini neden iptal ediyorsunuz. Bu Ekrem meselesi değil, bu Göknur meselesi değil. Bu memleket meselesi. Çaldılar kelimesini nasıl kullanırsınız. Ben sizin seviyenize inmeyeceğim oturup aynaya bakın. Ben 3 çocuk babasıyım.

İyi vesileler iyidir, güzel kelimesini kullansınlar. Bunu 15 yaşındaki bir çocuk buluyor. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Güvenlik tedbirlerimiz her geçen gün artıyor çünkü çevremizdeki insanlar her geçen gün artıyor. Sabah kalktığımda düşünüyorum, ben bunun altından nasıl kalkacağım. Benim güvenliğim topluma emanettir. Elbette emniyet güçlerimiz elinden geleni yapıyor.

Türkiye’de demokrasi arızasını çıkardılar, Allah’ın izniyle 23 Haziran’da milletimizin aracılığıyla tedavi edeceğiz. İlk gece 3 bin oyla kazandım diyen kendisiydi onu da tedavi ettim, Allah’ın izniyle bunları da tedavi edeceğiz.”

Kaynak: Halktv

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERDOĞAN'IN, MANEVİ, KIZI, İMAMOĞLU'NA, YARDIM, YAPTIĞI, İÇİN, TEKİRDAĞ'DA, BIÇAKLANDI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı