Haber Detayı
19 Mart 2021 - Cuma 04:36
 
KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ'DA ZİYARETLERDE BULUNDU
Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Tekirdağ'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne de bir ziyaret gerçekleştirdi
Haberi


TRAKYA 2000 - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu büyükşehir binası önünde çiçek takdim ederek karşılayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Cumhuriyet değerleri, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu, vatanımıza ve halkımıza hizmet yolunda hak, hukuk ve adalet için el ele, gönül gönüle ve omuz omuza yürümekten onur duyduğum Sayın Genel Başkanımızı Tekirdağ'da görmek bizi çok mutlu etti, bize büyük güç verdi. Genel Başkanımızın ziyaret programı çerçevesinde Balkan Yerel Yönetimler Çalıştayı gerçekleştireceğiz. Sayın Genel Başkanımıza ziyaretlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, tüm Tekirdağ halkının selamlarını iletiyorum. Değerli vatandaşlarımıza hizmet etmenin heyecanı ve Genel Başkanımızdan aldığımız güçle çalışmalarımıza aynı ciddiyet ve kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.

Tekirdağ'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, "Değerli başkanımız ile birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi önemli çalışmalara imza atıyor. Biz de bugün ve yarın Tekirdağ'da bazı temaslarda bulunacağız. Balkan Yerel Yönetimler Çalıştayımızı gerçekleştireceğiz. Tekirdağ her geçen gün gelişen önemli kentlerimizden bir tanesi. Bu gelişim ve değişimde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetleri de önemli bir yer tutuyor. Değerli başkanımıza ve ekibine Tekirdağ'a hizmet yolunda başarılar diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Albayrak ziyaret anısına Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na bazı hediyeler takdim etti.

Ziyarette CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak'ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun, Ordu Milletvekili Seyit Torun, Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, CHP İl Başkanı Şener Saygın ve parti yetkilileri de hazır bulundu.

MALKARA ÇAVUŞKÖY ET KOMBİNA TESİSİNİ ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Tekirdağ’da, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisini ziyaret etti.

ET Kombina Tesisi ile bilgi veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, tarım ve hayvancılığın milli ekonominin ve ülke kalkınmasının temeli olduğunu belirterek, “Malkara Et Kombina Tesisimizi, Trakya bölgesinde hayvancılığa cazibe kazandırmak, besicilerimizin emek ve alın terini kazanca dönüştürmek amacıyla hizmete sunduk. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu burada ağırlamaktan son derece memnunuz. Kendisine tesisimizde yürütmekte olduğumuz çalışmalar hakkında bilgi verdik. Tarım ve hayvancılık alanında Türkiye’de örnek olan projelerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Gıda maddelerine ihtiyacın arttığı böyle bir dönemde ülke genelinde tarım ve hayvancılığa daha fazla yatırım yapılması temennimizdir. Türkiye’de tarım ve hayvancılık gelişsin, kazanan üreticimiz ve halkımız olsun.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Tekirdağ’da olmaktan son derece mutlu olduğunu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, “Tekirdağ, Büyükşehir Belediyemizin başarılı çalışmaları sayesinde her geçen gün gelişiyor. Tarımdan kültüre, alt ve üstyapıdan sosyal faaliyetlere kadar hayatın her alanında yaptığı yatırımlar ve hayata geçirdiği projeler ile adından söz ettiren Tekirdağ büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılık alanında hizmete sunduğu ve bölgede söz sahibi haline gelmiş olan et kombina tesisini gezdik. Gerçekten güzel bir tesis olmuş. Bölgenin tarım ve hayvancılığına önemli katkılar sağlayacağından şüphem yok. Sanayi alanında tabi ki gelişmeler olacaktır ama ülkemiz aynı zamanda tarım ülkesi. Tarım alanında faaliyet gösteren, tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlayan vatandaşlarımızın sayısı hiç de azımsanacak seviyede değil. Bu doğrultuda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılık alanına yaptığı katkılar gerçekten takdire şayan. Bölgede önemli bir yer edinen et kombina tesisinin Tekirdağ ve bölge çiftçilerine ve üreticilerine hayırlı olmasını diliyorum ” dedi.

Konuşmaların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve protokol üyeleri, Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisi’ni gezerek Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve yetkililerden tesisin çalışma sistemi ile ilgili bilgi aldı.

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU SÜLEYMANPAŞA’DA ESNAFLA BULUŞTU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ temasları kapsamında Başkan Kadir Albayrak ile birlikte Süleymanpaşa ilçesinde çarşı esnafı ile de buluşarak esnafın talep ve önerilerini dinledi.  Esnafın, ülke ekonomisinin en önemli yapı taşlarından biri olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Esnaflarımız ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip. Özellikle pandemi sürecinden en fazla etkilenen grup olan esnaflarımızın dertlerini dinledik. Yapılması gerekenler atılacak adımlar konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Üretim her zaman esastır. Üreten ve ürettiğini vatandaşlarımıza ulaştıran esnaflarımızın her zaman yanındayız. Esnafımızın desteklenmesi konusunda üzerimize düşen çalışmaları yapıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de pandemi sürecinde arar gören esnafımızı desteklemek adına önemli çalışmalar yapıyor.  Bu anlamda güzel günleri hep birlikte görmek ve yaşamak dileğiyle tüm esnafımıza sağlıklı, mutlu ve bol kazançlı yarınlar diliyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: KILIÇDAROĞLU, TEKİRDAĞ'DA, ZİYARETLERDE, BULUNDU, ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı