Yazı Detayı
02 Mayıs 2021 - Pazar 19:50
 
MİCROSOFTAN TARLAYA!
Ergin KALINOĞLU
 
 

Bill GATES kim?

66 yaşında.

Dünyaca ünlü MİCROSOFT’un yaratıcısı ve sahibi.

Mart 2021 itibarıyla 139 milyar dolar net değer ile dünyanın en zengin dördüncü insanı. Şu anda aktif olarak şirketinin yönetiminde bulunmuyor. Onun yerine eşiyle birlikte kurdukları Bill & Melinda Gates Vakfı'nı yönetiyorlar.

Buraya kadar 139 milyar dolarlık servet hariç anlatılanlar çok normal.

Her şey bundan sonra 139 milyarlık servetten güç alan vakıf ve GATES’in ucu açık hayalleriyle başlıyor. Ve 60 yaşından sonra Bill GATES bambaşka sulara yelken açıyor.

Düşünceleri ve hayalleri çılgınca.

Onlardan biri sentetik et üretmek!

Duyunca insana tam bir çılgınlık gibi geliyor.

Ne demek yani derken o tezini hayata geçirmeye çalışıyor.

Şöyle ki, “artık laboratuvarlarda yapay et üretmek mümkün” diyor. Böylece insanlar daha ucuz ve daha kaliteli ete dolayısıyla proteine ulaşabilirler.

Bu olunca da hayvan çiftliklerine gerek kalmayacak, sonuç olarak  hayvanlar daha doğal ortamda ve mutlu olarak yaşayacaklar. Ayrıca hayvan sayısı çok azalacağından karbon salınımı dolayısıyla hayvan çiftliklerinin atmosfere yani ozon tabakasına zararı olmayacak.

Ya; ne dersiniz.

Diğer ilginç bir tezi de dünya nüfusu ile ilgili.

Önce çok acımasız bir yorum yapıyor, Afrika'daki "en fakir ülkelere" yardım edildiği zaman dünya nüfusunun 10 milyarla zirveye ulaşacağını söylüyor. Bu kadar kalabalık bir nüfusun da dünyanın sonu olacağını adeta ilan ediyor.

Yani sanki dünyanın gelişmiş ülkelerine adeta çağrı yaparak bu ülkelerdeki insanları açlıktan ölüme mahkum ediyor.

Sonrada günah çıkartırcasına "Ülkelerdeki sağlık koşulları iyileştiğinde ve buralar orta gelir düzeyine ulaştığında nüfus artışı neyse ki duruyor… Yani sağlık, eğitim ve iyi yönetimle nüfus artışının hafifletilmesini sağlamalıyız" diyor.

 

Bill GATES hakkındaki en çarpıcı iddiayı ise ABD Başkanı Trump’ın bir dönem danışmanlığı yapan Roger Stone ortaya atıyor.

New York Post’ta yer alan habere göre Stone küresel bir soruna dönüşen corona virüs salgınının yaratılmasında Bill Gates’in parmağı olabileceğini iddia etti.

Bill Gates bu iddiaya saçma dese de Roger Stone, “Bill Gates'in bu salgının yaratım ve yayılım sürecinde rol oynayıp oynamadığı tartışmaya açık” demekten çekinmiyor.

Salgının aşıyla kontrol edilmesi için Gates'in insanlara mikroçip takmakla olabileceğini iddia ediyor.

İyi de ne güzel diyebilirsiniz.

‘Mikroçiplerle aşıların etkinliğini görüp coronayı kontrol altında tutmak’, ne var bunda da diyebilirsiniz.

Ama kazın ayağı öyle değil bir adım sonra beyne takılan çiplerle sizi de kullanıp robot haline getirebilirler.

 

Bunları dinlerken TRAKYA 2000 gazetemiz manşetten “TRAKYA’NIN AĞASI BİLL GATES” deyiveriyor.

Haber çok sansasyonel!

Amerika ve Dünya’da 2 milyon 300 bin dönüm toprak satın alan BİLL GATES ülkemizde de başka firmalar adıyla binlerce dönüm tarla aldığı iddia ediliyor.

Hayda! “Nereden çıktı bu İzzet?” deyiveriyorum.

“Oğlum bu haberi kaynağını ve doğruluğunu açıklamadan yayınlama” desem de İzzet manşetten haberi vermekte kararlı ve manşeti atıyor. “TRAKYANIN AĞASI BİLL GATES.”

 

Haber birçok kimse tarafından gülümsenerek okunurken Edirne milletvekili Okan GAYTANCIOĞLU’nun mecliste bu konu ile ilgili verdiği soru önergesi ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bill GATES ile görüşmeyi bir anda doğruluyor.

 

İklim, yazılım, yapay et, dünya nüfusu, corono ve beyne takılan çip derken BİLL GATES bu ne iş!

 

 

 
 
 
Etiketler: MİCROSOFTAN, TARLAYA!,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı