Haber Detayı
19 Ocak 2020 - Pazar 19:12
 
ASLAN: TREDAŞ'IN GÖNDERDİĞİ FATURALAR HALKI ÇARPIYOR
Saadet Partisi Çorlu ilçe Başkanı Aytuğ Aslan, yüksek elektrik faturaları konusunda sert bir açıklama yaptı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - TREPAŞ ile ortakmıyız diyen Aytuğ Aslan açıklamasına şöyle devam etti:

Çorlumuzda ikamet eden vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu asgari ücretle geçimini sağlamaktadır. Zaten geçim sıkıntısıyla boğuşan halkımız bir de Trepaş faturalarıyla çarpılmaktadır.

Yüksek faturaların içinde bulunan kesintiler, haksız vergiler, KDV’ler üzerinden zulüm üretilirken,  2019 yılında yapılan zamlar vatandaşın belini büktü. Bütün bunların yanında elektrik faturalarında kayıp kaçak  bedeli diye bir pay var. Bu ne demek? Trepaş faturalandıramadığı, bulamadığı, ödetemediği bedeli , düzenli faturasını ödeyen vatandaşın sırtına yüklemektedir. Peki zararı halka ödeten Trepaş elde ettiği kârdan fatura sahiplerine pay dağıtıyor mu? Hayır.

Kardeşim vatandaş Trepaşa ortaksa kâr  payı da verin. Yok kâr payı yoksa zararı da vatandaşa ödetemezsiniz. Elektrik dağıtımında meydana gelen kayıp kaçak zararı ,işletmenin kendi riskidir. Bunun denetimini yapmak şirketin kendi görevidir.

Bu yanlıştan vazgeçilmeli, düzenin çarkları arasında ezilen vatandaşın sırtından en azından bu yük mutlaka kaldırılmalıdır.”

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ASLAN:, TREDAŞ'IN, GÖNDERDİĞİ, FATURALAR, HALKI, ÇARPIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı