RASİM YÜKSEL: HALKIMIZA VE HİZMETLERİMİZE GÜVENİYORUZ

CHP Ergene Belediye Başkan adayı olan Rasim Yüksel, gittiği her yerde adeta bir sevgi seliyle ve yoğun ilgiyle karşılanıyor. Seçimler öncesi iddialı konuşan Başkan Yüksel, “Hizmetlerimize güveniyoruz, halkımıza güveniyoruz” dedi.

Gündem Yayın: 28 Mart 2024 - Perşembe - Güncelleme: 28.03.2024 11:35:00
Editör - İzzet MEDE
Okuma Süresi: 5 dk.
Google News

TRAKYA 2000 - Ergene’nin kurucu belediye başkanı ve 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde yeniden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ergene Belediye Başkan adayı olan Rasim Yüksel, gittiği her yerde adeta bir sevgi seliyle ve yoğun ilgiyle karşılanıyor. Seçimler öncesi iddialı konuşan Başkan Yüksel, “Hizmetler karşılığını sevgiyle ve ilgiyle gösteriyor, her mahallede ilgiyle ve sevgiyle karşılanıyoruz. Seçimler öncesi son değerlendirmelere göre ilçemizdeki 17 mahallenin 16’sında önde olan tarafız bir mahallede ise başa baş durumdayız. Hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.  

Ergene’nin her mahallesini bir diğerinden ayırmadan söz verdiği projeleri tek tek hayata geçirerek halkın hizmetine sunan Başkan Yüksel, bu hizmetlerinin ve emeğinin karşılığını gittiği her mahallede yoğun bir ilgi ile karşılaşarak görüyor.

Seçim dönemi içerisinde olunması nedeniyle siyasetçilerin vatandaşın yanına gideceğini ve vaatlerini sıralayacağını da ifade eden Rasim Yüksel, “Siyasetçiler seçim dönemlerinde gelirler ve giderler. Ancak biz her zaman halkımızla birlikteyiz, bir aradayız. Doğumdan ölüme kadar vatandaşlarımızla yan yanayız. Bebek mevlidinde de sünnet düğününde de, gençlerimizin asker eğlencesinde de düğünlerde de, cenazelerde de bir aradayız. Seçim dönemi bitecek siyasetçiler gidecek yine biz bize kalacağız. Sizlerin yanında yine ben olacağım. Çünkü bizler biliyoruz ki sevinçler paylaştıkça çoğalır, üzüntüler de paylaştıkça azalır. Biz halkımızın yanında durmaya, sizlerle beraber olmaya devam edeceğiz” dedi.

Gittiği her mahallede, her dernek ve kahvehane programına tıklım tıklım dolu bir salonlarda sokaklara taşan bir kalabalıklarla karşılanan Başkan Yüksel, beraberinde meclis üyesi adayları, belediye başkan yardımcıları ile vatandaşlarla buluşuyor.

Bizim her mahallemizde hizmetimiz, sahada izimiz Ergenemize dair söyleyecek çok sözümüz var diyen Başkan Yüksel, “Bu hizmetlerimizi gören Ergeneli hemşerilerimizin takdirini bizlerden yana kullanacaklarını duymak, bilmek, görmek bizleri onurlandırıyor, gururlandırıyor. İlçemizdeki 17 mahallemizde de projelerimiz, eserlerimiz var. Bunun neticesi olarak da 17 mahallemizin 16’sında önde olan taraf konumundayız. Bir mahallemizde ise durum başa baş seviyesinde” diye konuştu.

Ziyaret ettiği tüm mahallelerde bugüne kadar yapılan çalışmaları ve yeni dönem projeleri aktaran Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel vatandaşların taleplerini de dinleyerek çözüm önerilerini sunuyor.

Başkan Yüksel, “Hizmetlerimizin karşılığını vatandaşlarımız teveccühü ile ilgisi ile gösteriyor. Bizim Ergenemizin her mahallesinde hizmetimiz, sahada izimiz, Ergenemize dair söyleyecek çok sözümüz var. Ziyaret ettiğimiz yerlerde ‘Benim Başkanım’ diyerek bizleri bağrına basan tüm hemşerilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Meclis üyesi adaylarımızla yaptığımız ziyaretlerde bizleri ilgiyle ve sevgiyle karşılayan tüm komşularıma içtenlikle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Başkan Yüksel, “Yeni dönemde doğalgaz olmayan mahallemiz kalmayacak”

Ergene’nin köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde kısa süre içerisinde doğalgaz kullanılmaya başlanacağının müjdesini veren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediye Meclisimiz Trakya Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (GAZDAŞ) ile protokol yapılması konusunda yetki vermiş, bu yetkiye istinaden mahallelere doğalgaz konusunda somut bir adım daha attık. Talep üzerine firmaya yatırım yapacağı bölgelerde 10 yıl süreyle düzenleme ve değişiklik yapılmayacağı noktasında taahhüt verdik” dedi.

Doğalgaz hatlarının geçeceği bölgelerde güzergah değişikliği yapılmayacağı ve Ergene Belediyesi’nin herhangi bir kazı faaliyeti gerçekleştirmeyeceği taahhüdünde bulunmasının ardından şimdi sıranın GAZDAŞ’ın yapacağı çalışmalara geldiğini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene ilçemiz Tekirdağ’ın büyükşehir belediyesi olması ile birlikte 2014 yılında Çorlu’dan da ayrılan bazı belde, köy ve mahallelerin birleştirilmesi ile kurulmuş olan bir ilçemiz. Çorlu’dan ayrılan Sağlık ve Yeşiltepe Mahallelerimizde, daha önce benim de belediye başkanlığı yaptığım Velimeşe beldemizde, beldeden mahalleye dönüşen yerler olan Marmaracık ve Ulaş Mahallerinde vatandaşlarımız doğalgaz kullanıyorlar. Ancak köyden mahalleye dönüşen mahallelerimizden bazılarında doğalgaz hizmeti sunulmuyordu yeni dönemde doğalgaz tüm mahallelerimizde olacak. Doğalgaz olmayan köyümüz, kırsal mahallemiz kalmayacak” dedi.

İlk etapta Ahimehmet Mahallemizden başlayarak tüm mahallelerimize doğalgaz hizmetini ulaştıracağız diyen Başkan Yüksel, “Ahimehmet Mahallemizde proje tamamlandı. Yakın zamanda imalat çalışmaları başlayacak ve Ahimehmetli hemşerilerimiz doğalgaz kullanmaya başlayacak. Doğalgaz hizmeti Ahimehmet Mahallemiz ile de sınırlı kalmayacak. Köyden mahalleye dönüşen tüm mahallelere doğalgaz ulaştırılacak. Ergene halkımızın tamamı doğalgazın rahatlığı ve konforu ile tanışacak. Tüm hazırlıklarımızı ve planlamalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz” diye konuştu.

#
Ek Fotoğraflar
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.