Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 15:19
 
BAŞKAN SARIKURT, ÖRNEK BİR KENT İÇİN YOLA ÇIKTIK
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını ve geliştirdiği projeleri yerinde inceledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen'i de ziyaret eden Başkan Sarıkurt, "Bu güzel ve modern şehri örnek almak bizim için bir gurur kaynağı." dedi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu'nun gelişmesi ve kent estetiğine fayda sağlayacak projeler üretmesi için harekete geçti. Geçtiğimiz haftalarda Eskişehir'e keşif amacıyla araştırma etkinliği düzenleyen Başkan Sarıkurt, bir kez daha Eskişehir'i ziyaret ederek örnek çalışmaları inceledi.
Öncelikle Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret eden Başkan Sarıkurt, ardından bir dizi toplantı ve sunuma katıldı. Eskişehir'in simgesi haline gelen yerleri tek tek inceleyen Başkan Sarıkurt programına Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ve Kent Belleği Müzesi'ni gezerek başladı. Başkan Sarıkurt ve ekibi ardından Masal Şatosu, Kurtuluş Müzesi ve Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni yakın mercek altına aldı.
İmza Projeler İncelendi
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Strateji Geliştirme Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Eskişehir'de hayata geçirilen imza projeleri inceleyen Başkan Sarıkurt, "En iyi örnekleri inceleyip kentimizin avantajlarıyla birleştirerek vatandaşlarımızla daha güzel bir Çorlu için el ele vereceğiz. Çocuklarımızın yaratıcılıklarını geliştirecek parklar inşa edecek ve ailecek keyifli vakit geçirilebilecek tesisler tasarlayacağız. Eskişehir bu anlamda örnek aldığımız kentlerden biri.
'Gelişimi Örnek Alacağız'
Yıllar içerisinde geçirdiği köklü değişimine özendiğimiz marka şehrin gelişimini örnek alacağız. Eskişehir gibi biz de büyük başarılara imza atacağız. Kentimiz için gerçekleştirdiğimiz temaslar kapsamında Yılmaz Büyükerşen hocamızın ve ekibinin yaptığı bu güzel çalışmaları Çorlu'muzda uygulayacağımızı temenni ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde, genç ve dinamik ekibimizle kentimizi geleceğe taşıyacağız." dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: BAŞKAN, SARIKURT,, ÖRNEK, BİR, KENT, İÇİN, YOLA, ÇIKTIK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı