Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 23:04
 
BEYZA ADALI SPOR SALONU AÇILDI
Geçtiğimiz yıl trafik kazasında hayatını kaybeden başarılı voleybolcu Beyza Adalı’nın isminin verildiği spor salonu düzenlenen törenle açıldı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi öğrencisi Beyza Adalı 6 Temmuz 2018 tarihinde Saray ilçesinde arkadaşları ile çıktığı bisiklet turunda trafik kazası geçirmiş 8 gün süren yaşam mücadelesini kaybetmişti. Başarılı voleybolcunun ölümü sevenlerini yasa boğmuş yakın çevresi Adalı’nın isminin ilçede bulunan bir spor salonuna verilmesini istemişti. Uzun uğraşlar sonucu Adalı’nın ismi yıllarca ter döktüğü Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi bahçesinde bulunan ve bakanlığa tahsis edilen Spor Toto Spor Salonu’na verildi. Beyza Adalı Spor Salonu bugün düzenlenen törenle açıldı.

Düzenlenen törene, Tekirdağ Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Saray Kaymakamı Adnan Tezcan, Tekirdağ İl Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet Üzgün, Gençlik ve Spor Müdürü Fehmi Çüren, Beyza Adalı’nın annesi Ayşe Adalı, babası Salih Adalı, ablası Büşra Adalı’nın yanı sıra çok sayıda seveni katıldı.

Törende Saray Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Fehmi Cüren Beyza Adalının doğumundan spor yaşamına ve spordaki başarılarını anlatan konuşma yaptı.  Saray Kaymakamı Adnan Tezcan yaptığı konuşmasında. Buruk bir sevinç. Ülkemizde gençlik ve spor faaliyetlerinde olumlu katkılarda bulunmuş ve bu alanda iyi ün yapmış kişilerin adları ve hatıralarının gelecek kuşaklara aktarılması ve toplum tarafından genel kabul görmüş kişilerin adlarının gençlik ve spor tesislerine verilebileceği  hükmüne dair  verilmişti dedi.

Açılış konuşmasında söz alan baba Salih Adalı göz yaşlarına hakim olamayarak, “Sözün bittiği yerdeyiz emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Törenin ardından Beyza Adalı anısına Beyza Adalı spor salonunda Ali Naki Erenyol Anadolu lisesi ile Kemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi tek setlik voleybol maçı oynandı.

Açılışın ardından aile Beyza Adalı Spor Salonu’nun önünde fotoğraf çektirdi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: BEYZA, ADALI, SPOR, SALONU, AÇILDI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı