Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 17:51
 
CHP'Lİ ADAYLARDAN BAŞKAN SARIKURT'A SERT TEPKİ
Yakında Çorlu CHP ilçe başkanlığı seçimi yapılacak. Başkan Ahmet Sarıkurt’un bugün, atanan Özgür Ertaş’ı desteklediğini açıklamasına diğer adaylar sert tepki göstererek,”Ünal Baysan’ın geçen seçimlerde desteklediği aday yüzde 84 gibi rekor bir oyla kaybetti. Sarıkurt’ta aynı hezimete uğrarsa parti içinde durumunun ne olacağını düşünmeli” dediler.
Haberi


İzzet MEDE – Çorlu CHP ilçe başkan adayları Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un bugün katıldığı bir tv programında tarafını açık açık belli etmesine tepki gösterdiler.

Başkan Ahmet Sarıkurt, bugün internet üzerinde yayın yapan Çorlu Cep TV’de gazeteci Gülgün Pala Keçeci ile Ercan Kılıçlı’nın sunduğu programa konuk oldu. Programda yakında yapılacak Çorlu CHP ilçe başkanlığı seçiminde kimi desteklediğini sormaları üzerine Sarıkurt, CHP genel merkezi tarafından atanan Özgür Ertaş’ı destekleyeceğini açıklamasına diğer adaylar tepki gösterdi. Çorlu CHP ilçe başkanlığına Özgür Ertaş, Doğukan Dağ, Yıldıray Arıcı ve Engin Anıl aday.

Görüştüğümüz adaylardan biri Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un açıklamalarını talihsizlik olarak değerlendirerek şunları söyledi,”Bir belediye başkanının taraf olmasını doğru bulmuyorum. Keşke taraf olacağına ‘partililer kimi seçerse onunla çalışmaya hazırım’ deseydi. Özgür Ertaş, genel merkez tarafından atandı. Atanana kadar birçok partili bile tanımazdı. Yıllardır parti için maddi manevi canla başla çalışan adaylar var. Keşke onların emeğini düşünüp sesini çıkarmasaydı”.

Konu ile ilgili görüştüğümüz başka bir aday ise Sarıkurt’tun açıklamasını hoş bulmadığını belirterek şunları söyledi,”Ahmet Sarıkurt nasıl hepimizin başkanı ise keşke Sarıkurt’ta tarafsız kalıp ‘kim seçilirse onunla yoluma devam ederim’ deseydi. Geçen ilçe başkanlığı seçimlerinde Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan adaylardan İskender Coşkun’u destekledi. Partililer buna tepki göstererek Yıldıray Arıcı’yı seçti. Üstelik yüzde 84 gibi bir rekor farkla. Sarıkurt’ta aynı hezimete uğrarsa parti içinde nasıl bir konuma düşeceğini hesaplamalıydı. Perde arkasında başka hesaplar olmamalı, partililer rahat bırakılmalı”.

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: CHP'Lİ, ADAYLARDAN, BAŞKAN, SARIKURT'A, SERT, TEPKİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı