Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 13:12
 
CHP'Lİ KADINLAR ÇORLU DERESİ'NDE KİRLİLİĞE DİKKAT ÇEKTİLER
CHP Çorlu ve Ergene Kadın Kolları, Trakya’da çevre kirliliğine dikkat çekmek için adeta kirliliğin sembolü haline gelen Çorlu Deresi’nde eylem yaptı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ -  CHP'li kadınlar, her geçen gün çevre kirliliğinin arttığı ve kanser patlamasının yaşadığı Trakya’da çevre kirliliğine dikkat çekmek için yaptıkları eyleme bazı kadınlar üzerinde “Ölmek istemiyoruz” yazılı beyaz tulum giyerek katıldılar. Çorlu Deresi’nde buluşan kadınlar yanlarında getirdikleri beyaz bezleri de derenin suyuna batırıp çıkararak kirliliğin geldiği boyutu gözler önüne serdi.


CHP Çorlu ve Ergene Kadın Kolları üyelerinin düzenlediği eyleme katılanlar, 'Pis kokuları bize layık görmeyin', 'Kanser olmak burada oturanların kaderi olmasın', “Kanserden ölmek istemiyoruz” yazılı pankart taşıdı. Eyleme CHP’li kadınların yanısıra, vatandaşlar, CHP'li Tekirdağ milletvekilleri Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Saray Belediye Başkanı Özgan Erkiş ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel katıldı.


CHP Tekirdağ Milletekili İlhami Özcan Aygun, yaptığı açıklamada, derenin uzun yıllar önce temiz aktığını, bölgede yaşayanların suda yüzüp balık tuttuklarını ve çamaşırlarını yıkadıklarını belirterek, derenin biran önce temizlenmesi gerektiğini söyledi. Çorlu Deresi’ne yakın yaşayan bölge sakinleri artık her evde neredeyse çevre kirliliği nedeniyle bir kanser hastası bulunduğunu belirterek,” Fabrikaların kirlettiği derede gelen pis kokuları ve kirli havayı soluyoruz. Hayvanlarımız burada besleniyor. Yeraltı suyunun kirlenmesi nedeniyle bostanlarda ve bahçelerde yetişen ürünlerde doğal olarak sağlıklı değil. Daha önce yüzdüğümüz ve balık tuttuğumuz derenin yanında şimdi kokudan geçemiyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: CHP'Lİ, KADINLAR, ÇORLU, DERESİ'NDE, KİRLİLİĞE, DİKKAT, ÇEKTİLER,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı