Haber Detayı
26 Eylül 2020 - Cumartesi 19:26
 
CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ AK PARTİ ÇORLU İLÇE BAŞKAN ADAYI
5 yıl CHP’de Çorlu Belediye Meclis üyeliği yapan ve eski CHP’li Belediye Başkanı Ünal Baysan’a en yakın isimlerden olan müteahhit Yusuf Gümüş’ün 11 Ekim’de yapılacak AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığı seçiminde aday olacağı belirtiliyor. Bazı çevreler Gümüş’ün adaylığını CHP’nin AK Parti’ye bir operasyonu olarak değerlendiriyor.
Haberi


İZZET MEDE – AK Parti Çorlu İlçe kongresi 11 Ekim’de yapılacak. AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığına üç dönem  CHP’den belediye meclis üyeliği yapan müteahhit Yusuf Gümüş’ün de aday olduğu belirtiliyor. Yusuf Gümüş’ün aday olmak için çalışmalarını sessiz sedasız yürüttüğü ifade edildi. Gümüş, dört dönem  Çorlu Belediye Başkanlığı yapan CHP’li Ünal Baysan’a en yakın isimler arasında yer alıyor. Gümüş’ün AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığı’na aday olması çalışmaları bazı çevrelerce CHP’nin AK Parti’ye bir operasyonu olarak değerlendiriliyor.

Müteahhit Yusuf Gümüş’ün geçen yıla kadar 5 yıl süreyle CHP’de Çorlu Belediye Meclis Üyeliği yapması ve Belediye Başkanı Ünal Baysan’a çok yakın isimler arasında yer alması nedeniyle, “Bu CHP’nin bir operasyonu olmasın” düşüncesi gizliden gizliye bazı AK Partili çevreler tarafından da dillendirilmeye başlandı. AK Parti Çorlu İlçe Başkan adayı olmak için çalıştığı belirtilen Gümüş’ün AK Partili bazı isimlere aday olmayacağını söylediği ancak bazı milletvekilleri ile bu konuda görüştüğü iddia edildi.

Yusuf Gümüş, bir süre önce Tekirdağspor’a destek olmak amacıyla düzenlenen, TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Mustafa Şentop’un da katıldığı gecede 70 bin lira bağışlamıştı. Gümüş’ün bu bağıştan sonra yakın çevresine, “iyi bir reklam oldu” dediği iddia ediliyor.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: CHP’Lİ, MECLİS, ÜYESİ, AK, PARTİ, ÇORLU, İLÇE, BAŞKAN, ADAYI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı