Haber Detayı
13 Ocak 2019 - Pazar 23:41
 
CHP'NİN ERGENE'DE MORALİ BOZULDU
Başkan Yüksel'in bugün Ergene'de yaptığı adaylık açıklamasına Ergene'de çok az kişinin katılması CHP'lilerin moralini bozdu. Az katılımın olması partililerin, "bir mahalle muhtarı aday açıklamasını yapsaydı daha çok katılım olurdu. Katılanların çoğu milletvekilleri ve diğer belediye başkanları ile birlikte gelenlerdi. Galiba geçen seçimde az oyla kazandığımız Ergene bu kez gidecek" demelerine neden oldu.
Gündem Haberi


CHP Ergene Belediye Başkanı ve CHP adayı Rasim Yüksel, bugün Ergene’de adaylığı ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Yüksel’in açıklamasına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Ozcan Aygun, Saray Belediye Başkan adayı Özgen Erkiş, CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, CHP Ergene İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy ve ilçe yöneticileri katıldı.

Ancak Rasim Yüksel’in belediye başkanlığı ile ilgili yaptığı açıklamasına az kişinin katılması CHP’lilerin moralini bozdu. CHP’liler,”geçen dönem çok az farkla kazandığımız Ergene’yi galiba bu sefer kaybedeceğiz” demeye başladılar. Yüksel’in açıklamasına katılımın çok az olmasını partililer şu şekilde değerlendirdi, “Kalabalığın birçoğu zaten milletvekilleri ve belediye başkanları ile açıklamaya gidenlerdi. Orada CHP Tekirdağ, Çorlu hata Saray’dan gelen partililer vardı. Ergene CHP ilçe yönetimi, kadın kolları, gençlik kolları ve belediye meclis üyeleri de vardı. Peki o zaman halk nerede?”

Bir partilinin ise,”aday adayı açıklamalarında bile buradakinden daha çok katılım vardı. Bir muhtar adayı bile açıklama yapsa daha çok kalabalık toplar. Milletvekillleri ve belediye başkanları ile birlikte giden kalabalık olmasa demek ki orada insan olmayacakmış” dediği belirtildi.

Ergene’nin merkezi konumunda olan Sağlık Mahallesi ve Yeşiltepe Mahallesi sakinlerinin kendilerine hizmet götürülmemesine çok kızdıkları, bazı mahallelerinin ise 5 yılda bir iki göstermelik hizmet dışında yatırım yapılmadığını, yapılanların da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından  yapıldığı söyledikleri ifade edildi. En çok hizmetin Başkan Yüksel’in mahallesi Velimeşe’ye yapıldığı belirtiliyor. 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: CHP'NİN, ERGENE'DE, MORALİ, BOZULDU, ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı