Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 21:04
 
ÇORLU SOKAKLARI BUGÜN ÇOCUK SESLERİYLE ŞENLENDİ
Çorlu’da sokağa çıkma yasağı dâhilinde dışarı çıkamayan çocuklar, alınan karar doğrultusunda bugün ilk kez dışarı çıktı. 0-14 yaş arası çocuklar parklarda ve Cumhuriyet Meydanı’nda dilediğince eğlendi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Ülkemizde koronavirüs salgınının görülmeye başladığı andan itibaren pek çok önlem alındı. Önlemlere ek olarak 20 yaş altındaki çocuk ve gençlere sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Normalleşme süreci dâhilinde 0-14 yaş grubunda olan çocukların 13 Mayıs Çarşamba (bugün) günü 11.00 - 15.00 saatlerinde dışarı çıkabilmelerine izin verildi. Çocukların parklarda sosyal mesafeye uyarak gönüllerince eğlenebilmesi için belediye ekiplerimiz parkları, oyun gruplarını ve bankları dezenfekte etti. Hem çocukların hem de ailelerinin sağlık ve güven içerisinde olabilmesi için çalışan belediye ekipleri, özel solüsyonlarla dezenfeksiyon çalışmalarını gerçekleştirdi.

‘Çocuklarımızın Mutluluğunu Paylaşıyoruz’

Öğlene doğru sokaklar ve parklar çocukların sesleriyle yankılandı. Ailelerinin eşlik ettiği çocuklar maskelerini takarak dilediğince eğlendi. Cumhuriyet Meydanı’nı kahkahalarıyla çınlatan çocuklar Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un yanlarına gelmesiyle büyük bir sevinç gösterisi sergilediler. Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Kum ve Zabıta Müdürlüğü görevlileriyle birlikte çocuklara balon ve gofret dağıtan Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Çocuklarımızın neşesini ve mutluluğunu paylaşıyoruz.” dedi.

‘Gerekli Tedbirleri Aldık’

Başkan Sarıkurt şunları söyledi: “Koronavirüs tedbirleri kapsamında başlatılan sokağa çıkma yasağı sebebiyle çocuklarımız bir süredir evlerindeydi. Onları dışarıda görmek hepimizi çok mutlu etti. Bir nebze de olsa çocuklarımızın mutluluğunu paylaşalım dedik ve onlara balonlar dağıttık. Gözlerindeki sevince ve heyecana ortak olduk. Bir gün öncesinden kentimizdeki tüm parkları ve oyun gruplarının dezenfeksiyonunu gerçekleştirdik. Çocuklarımız gönül rahatlığıyla oynayabilsin, eğlenebilsin diye ekiplerimiz büyük bir titizlikle çalışmalarını gerçekleştirdi. Tehlikenin tamamen ortadan kalktığı, mutlu günlerde vatandaşlarımızla Çorlu sokaklarında bir araya gelebilmeyi umuyoruz.”

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, SOKAKLARI, BUGÜN, ÇOCUK, SESLERİYLE, ŞENLENDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı