Haber Detayı
25 Ocak 2016 - Pazartesi 10:29
 
ÇORLU'DA “HAYVAN HAKLARI“ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI
Sahipsiz hayvanların durumuna dikkat çekmek için Tarihi Belediye Binası'nda düzenlenen "Hayvan Hakları Fotoğraf Sergisi" açıldı.
Sanat Haberi


  Çorlu Belediyesi, TÜMKASDER ve Doğa ve Hayvanseverler Derneği'nin işbirliğiyle gerçekleştirilen fotoğraf sergisinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

            Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan açılış töreni sırasıyla DOHAS Başkanı Gönül Sönmez, TÜMKASDER Genel Başkanı Murat Çalık ve Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan'ın konuşmalarıyla devam etti.

            Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan yapmış olduğu konuşmasında; tüm canlıların yaşam hakkına değinirken, yaşayan tüm varlıkların yaşamını en iyi şartlarda devam ettirebilmesinin önemine dikkat çekti. Özellikle sanayileşen yörelerde tabiata ve dolayısıyla canlılara verilen zararların azami düzeylere ulaştığını belirten Başkan Baysan sokak hayvanları için Çorlu Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Trakya'da en modern ve ilk hayvan barınağının Çorlu Belediyesi tarafından kurulduğunu, söz konusu barınak koşullarında sokak hayvanları için röntgenden ameliyata bir çok işlemin gerçekleştirildiğine ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan; sokak hayvanlarının hakları ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi adına Belediye ve kamu kurumlarının yaptığı faaliyetlerin yanı sıra bireylere de büyük ödevler düştüğünü dile getirdi.

            Yapılan konuşmaların ve plaket takdimlerinin ardından Çorlu Müftüsü Adem Gülmek'in duaları eşliğinde açılışı yapılan fotoğraf sergisi için kurdele kesildi ve fotoğraf sergisi katılımcıların ziyaretine sunuldu.

            Gerçekleştirilen törene Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Müftüsü Adem Gülmek, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü, Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Erdem, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, TÜMKASDER Genel Başkanı Murat Çalık, DOHAS Başkanı Gönül Sönmez'in yanı sıra dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Açılışta aynı zamanda DOHAS Başkanı Gönül Sönmez’e ve TÜMKASDER Çorlu Hayvanseverler Platformu Başkanı Ahmet Güneş’e birer plaket takdim edildi. 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: , , Sahipsiz, hayvanların, durumuna, dikkat, çekmek, için, Tarihi, Belediye, Bin
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı