Haber Detayı
29 Ocak 2020 - Çarşamba 19:39
 
DEPREMZEDELER YARDIMSEVER TRAKYALI KADINI BULMAK İÇİN SEFERBER OLDULAR
Lüleburgaz’ın Ahmetbey beldesinden deprem bölgesine gönderilen yardım malzemelerinin içinde bir emeklinin maaşı bulundu. Montun cebinden çıkan paranın sahibini bulmak ve geri göndermek için insanlar seferber oldu.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Kırklareli Lüleburgaz İlçesine bağlı Ahmetbey Beldesinde yaşayan Bulgaristan Göçmeni Hatice Özgür, belediyenin deprem için yardım topladığını duyunca evinden getirdiği malzemeleri teslim etti. Bu sırada sırtındaki montu da “Orası buradan çok daha soğuktur” diyerek yardım malzemelerinin üzerine bıraktı.
Odatv'nin haberine göre; Ahmet Bey beldesinde toplanan yardımlar, Malatya’nın Doğanyol ilçesine gönderildi. Yardım malzemeleri ayıklanırken bir görevli montun cebinde para buldu.Bulunan 1800 liranın yardım için gönderilmediğini, yanlışlıkla unutulduğunu düşünen görevli o sırada yanında bulunan CHP ilçe Başkanı Şahin Öztekin’e durumu anlattı. Montun cebinden paranın yanı sıra sadece bir PTT’ye ait dekont çıktı.
Bunun üzerine Öztekin dekontu alarak PTT’ye gitti ve kime ait olduğunu ve telefonunu öğrendi. Telefonla Hatice Özgür’ü arayan Öztekin, adresini vermesi halinde parayı gönderebileceğini söyledi.
Telefon dolandırıcılarının kendisine tuzak kurmasından şüphelenen Özgür, belediyeye giderek durumu Başkan Mustafa Altıntaş’a anlattı. Altıntaş, CHP Doğanyol ilçe Başkanı Öztekin’i aradı.
1200 kilometre uzaklıktaki belde ve ilçe arasındaki bu görüşmelerin ardından emekli maaşı Hatice Özgür’e geri gönderildi.
Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, yardım öyküsünü anlatırken, “Hatice ablam yüreği çok güzel bir Bulgaristan göçmeni. ‘Biz bu zorlukları çok çektik, yokluğu biliriz’ diye getirdi, yardım etti. Ama emekli maaşını cebinde unutmuş. Sağolsun arkadaşlar bize ulaştırdılar. Kendisine teslim ettik” dedi.
DÜNYAYI BU GÜZELLİK KURTARACAK
Deprem nedeniyle Malatya’da bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, olayı twitter hesabından, “Bir tarafta kendi giydiği montu çıkarıp depremzedelere gönderen emeklimiz, diğer tarafta o montun içinde bulduğu parayı sahibine geri gönderen koca yürekli insanlar. Dünyayı güzellik kurtaracak” mesajıyla duyurdu.
Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: DEPREMZEDELER, YARDIMSEVER, TRAKYALI, KADINI, BULMAK, İÇİN, SEFERBER, OLDULAR,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı