Haber Detayı
12 Kasım 2020 - Perşembe 16:55
 
ERGENE BELEDİYESİ'NDEN DEPREMZEDELERE YARDIM
İzmir’de meydana gelen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan depremin ardından depremzedelerin yaralarını sarmak için Afet ve Acil Durum (AFAD) Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen yardım malzemesi toplama kampanyasına Ergene’den de destek geldi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - İzmir’de meydana gelen depremin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde de Ergene Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Ergene SYDV) ile Ergene Belediyesi harekete geçerek yardımsever Ergene halkının yardım elini İzmir’e uzatması için çalışma başlatmıştı.

AFAD koordinasyonunda yürütülen çalışmalarda ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere standart gıda kolisi ve battaniyeye ihtiyaç olduğunun bildirilmesinin ardından Ergene’de çalışma yapan Ergene SYDV ve Ergene Belediyesi ekipleri tedarik edilen erzak paketleri, yatak, battaniye, kağıt temizlik malzemeleri ve çocuk bezi paketlerini Tekirdağ’dan İzmir’e gönderilen tıra yüklediler.

Ergene Belediye Başkan Vekili Salih Tıknas, belediye başkan yardımcıları Mehmet Cebeci ve Yüksel Baydarlı da İzmir’e gönderilen yardım tırının yüklenmesi çalışmalarına katılarak yardım malzemelerini tıra taşıdılar.

Yatak, çocuk bezi, temizlik malzemeleri, battaniye ve gıda kolilerinden oluşan yardım malzemeleri daha sonra İzmir’e ulaştırılmak üzere Ergene’den yola çıktı.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERGENE, BELEDİYESİ'NDEN, DEPREMZEDELERE, YARDIM,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı