Haber Detayı
20 Nisan 2020 - Pazartesi 21:33
 
SÜLEYMANPAŞA'YA KAPALI PAZAR YERİ YAPILIYOR
Bir yandan Korona virüsü salgını ile dört koldan mücadeleyi sürdüren Süleymanpaşa Belediyesi, diğer yandan yıllardır çözülemeyen bir sorunu daha ortadan kaldırmak için düğmeye bastı. Pazartesi ve Perşembe günleri kurulan kentin en büyük semt pazarının bulunduğu alanda, modern kapalı semt pazarının yapımına başlandı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Çocuk parkı ve dinlenme alanlarını da kapsayan 3400 metrekare kapalı alana sahip olacak olan semt pazarı ile ilgili çalışmalara başlanırken, eski pazar yerindeki izbe görünümlü yapılar yıkılarak temizlik çalışmaları tamamlandı. Kısa sürede tamamlanması planlanan semt pazarı inşaatının ardından Süleymanpaşa’nın yıllardır kanayan bir yarası daha tarihe karışmış olacak.

OTOPARK OLARAK DA HİZMET VERECEK

Yavuz Mahallesi Ruşen Güneş Caddesi üzerindeki 612 ada ve 14-15-16-17-22 parselleri kapsayan alanda gerçekleştirilen kapalı semt pazarı, faaliyete geçtiğinde pazarların kurulmadığı günlerde otopark olarak hizmet verecek.

DİĞER MAHALLELERDE DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Diğer merkez mahallelerde de modern ve kapalı semt pazarı çalışmalarının devam ettiği ve Perşembe Pazarının tamamlanmasının ardından birbiri ardına yapımlarına başlanacağı belirtildi.

YÜKSEL: “BİR YIL İÇİNDE 6 SEMT PAZARINI HİZMETE GEÇİRECEĞİZ”

Perşembe Pazarı olarak anılan alanda gerçekleştirilen çalışmalara bizzat iştirak eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, konuyla ilgili açıklamada bulundu. Yüksel, “Perşembe pazarı, yıllardır ihmal edilmiş, perişan bir halde duran ve bu kente hiç yakışmayan görüntüsüyle bizi rahatsız eden bir alandı. Bu alan, bizim uzun süredir proje anlamında üzerinde çalıştığımız semt pazarlarının ilki olacak. Kısa sürede burayı faaliyete geçirip diğer merkez mahallelerimizdeki projelere başlayacağız. Allah’ın izniyle 1 yıl içinde 6 semt pazarımızı vatandaşlarımızın ve pazarcı esnafımızın hizmetine sunmuş olacağız. Semt pazarlarımız tamamlandığında örnek bir belediyecilik çalışması ile şehrimizin çok önemli bir ihtiyacını daha yerine getireceğiz.Şimdiden hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum,” diye konuştu.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: SÜLEYMANPAŞA'YA, KAPALI, PAZAR, YERİ, YAPILIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı